Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Městský běh se vším všudy. Dohnaer Adventslauf 2017 opět s výraznou českou stopou.

10, pro,2017
1548
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Výsledky běhu na 9,6 km

Výsledky běhu na 4,8 km

Pokud se podíváme do startovních listin předchozích deseti ročníků tohoto běhu, najdeme v něm mnoho jmen, která známe i z ústeckých závodů. Letos nebyla účast z Česka tak hojná jako v předchozích letech, svojí roli sehrálo jistě loňské nahrazení klasického formátu závodu jiným zimním během. Je dobře, že jsme se letos dočkali po této roční pauze 11. pokračování. Cestu na start závodů našlo ve všech kategoriích téměř 200 běžců.

Když jsem ráno vyhlédl z okna, bylo krásně pocukrováno a svítilo sluníčko, to budou krásné kulisy adventního běhu, říkal jsem si. Sluníčko svítilo ještě u ústeckého Globusu, kde jsem byl nakoupit tekutiny. Zapnul jsem si tam navigaci a nastavil ji na Dohna - Weesensteiner Str., kde pořadatelé doporučovali zaparkovat. Navigace mi ukázala dojezd 29 minut, to opravdu není daleko. Tak jsem jazykově vybaven několika lekcemi kurzu němčiny Alles Gutte z České sody (tedy úroveň A0) vyrazil vstříc hranicím. Druhá strana Krušných hor měla o počasí trochu jiné představy a po vyjetí z tunelů u hranic mě čekal pohled na hradbu černých mraků. Mohla z nich být pěkná chumelenice.

Označený příjezd, bezproblémové parkování, všude cedule a ukazatele. Přihlášky na místě bez problémů, vyplnit lísteček, nafasovat číslo a čip. Nevyužil jsem zázemí k převléknutí ve škole, zvládl jsem to v autě a čas do startu dětského závodu ve 13 hodin jsem věnoval prohlídce centra města Dohna a okukováním, co nabízejí stánky na trzích v dolní části náměstí.

Děti běžely 1,4 km dlouhý okruh a i ony byly vybaveny čipy na ruce. Ty se přikládaly v cíli ke čtečce, takže pořadatelé neměli problém se stanovováním pořadí. Když hodiny na věži odbily čtvrt, vše bylo připraveno na společný start závodu na 4,8 a 9,6 km, tedy na dvě a čtyři kola. Jedno kolo mělo malinko přes těch avizovaných 2,4 km a převýšení přes 70 metrů, běžci tedy na čtyřech kolech nastoupali 300 výškových metrů, což není úplně málo. Polovina převýšení byla nachystána na závěrečné stoupání na náměstí. Trasa tedy vedla z náměstí dolů po kostkách, ostře se lámala doprava do více než půlkilometrového asfaltového úseku, kde foukal nepříjemný ostrý protivítr, poté přes mostek zpět blíže k městu, zde hodně členitým úsekem zčásti mezi stromy do ulic města. Těmi jsme se dostali až pod závěrečný kopec a po jeho výběhu zpět na náměstí, kde nás vítala v každém kole dechová kapela. Trasa byla báječná, snad jen ten asfaltový úsek byl malinko nudnější, jinak nádhera. Po trati stáli všude pořadatelé a byl omezen i provoz. O šipkách ani nemluvím, organizace byla perfektní. A to včetně moderování postarší usměvavé dámy, která nás vítala jménem v náběhu do každého kola a samozřejmě i v cíli.

V závodě na 4,8 km jasně zvítězil Šimon Koblížek z USK Provod v čase 18:15, na hlavní trati dominovala mezi ženami Dáša Musilová (stále se lepšící, tuto členitou skorodesítku zaběhla za 41:31).

Skvělá akce s vůní svařáku a adventní atmosférou!