Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Malá Dubická za ideálního běžeckého počasí pro Zudu a Banýrovou

06, říj,2019
2064
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Fotogalerie od Miroslava Vlacha

Výsledky 7 km celkem

Výsledky 7 km kategorie

Výsledky 2,5 km celkem

Výsledky 2,5 km kategorie

Po závodě se hlavní organizátorka Petra Fiklíková bránila chvále s tím, že záleží na plno jiných lidech a především na účastnících.

Určitě ano, ale někdo musí ta organizátorská kolečka promazávat a zařídit, aby zapadla přesně do sebe. Desítky dobrovolníků, rodinní příslušníci, skvělé zázemí v Restauraci u Becků, sponzoři... Že to i letos hodinářka Petra skvěle seskládá jsem věděl už při příjezdu před osmou ranní. Málokterý organizátor věnuje takovou péči očistě okolních kopců. Jak Milešovka, tak Kletečná měly už vršek čisťounký a chuchvalce mlhy zrovna umývaly úpatí. Sluníčko a vítr kopce frotýrovaly a leštily. Když dorazili první běžci k prezentaci, která byla letos uvnitř na sále, vše již bylo hotové. Pro rodiny s dětmi kiláček, pro žáky a rychlíky dvaapůlka a sedmička pro ostatní. Ano, předem, díky, hezký běh, další. Po půl desáté se sál vyprázdnil a venku se rozcvičovaly děti, medaili si musely vyběhnout, zvládly to všechny. Pak dvě rány těsně za sebou, start měřených tratí. Petr nebo Honza? A co sprinteři? Ty přivedl do cíle Radek Liška před Kryštofem Princem, nejlepším v juniorské kategorii. V ženách byla první Verča Vágnerová, druhá juniorka z Konkordie Alena Hozáková.

Pozornost moderátorské dvojice Cihlář - Rusínová se již začala upírat k cílové rovince sedmičky, kde se první objevil Petr Zuda. Nevím, jestli měl to stejné červené tričko, ve kterém běhá po Ústí a v dopravní špičce je rychlejší než posouvající se vozy (předjíždím ho tak 5x), ale na Dubické ho ukázal všem jen zezadu. Vloni stíhal Zdeňka Pince, což ho dotáhlo pod 26 minut, letos zůstal těsně nad touto hranicí. Druhý doběhl o necelou půlminutku Honza Žaloudek. O celkové třetí místo bojoval tandem nejlepších čtyřicátníků, Radek Steklý porazil Jirku Vlčka o pár metrů. Pro třetí místo v kategorii M39 si doběhl jednadvacetiletý tepličák Štěpán Růžička (ve špičce nejmladší běžec) a v M40 Jirka Masorsič. Za ním doběhl stále se zlepšující Petr Musil, do elitní půlhodinky se vešel ještě Martin Škopek.

I když Zuzka byla za mikrofonem, i v ženách jsme viděli skvělé výkony, tři nejlepší stlačily čas pod 32 minut, vítězná Jaroslav Banýrová se startovním číslem 1 zvládla trať za 31:10, druhá doběhla Michaela Luňáčková z Litoměřic, která se do závodu dohlásila až ráno a celkově třetí byla jasná vítězka kategorie Z40 Lenka Bucharová. V mladších ženách si pro bronz doběhla Kateřina Křístková, Lenku Bucharovou na stupních doplnila Jana Nováková a Radana Kubíčková.

Jaká byla letošní Malá Dubická? Pohodová a environmentální. Tak v Dubicích se uvidíme zase na jaře. Využijte nablýskaného Středohoří k podzimním procházkám nebo výběhům, nezakopněte, až budete oči upírat na tu nádheru, kterou umí vymodelovat jen příroda.

Naposledy změněno 06, říj,2019
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červen 2022 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30