Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

U Erbenovy vyhlídky Vlček proháněl Zudu, Pinc byl ještě kus před nimi

13, říj,2016
1918
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

Výsledky celkem   Výsledky kategorie

Výsledky kategorie - rozpis kol

Ústecký běžec, člen oddílu spolupořádajícího krosový pohár USK Provod, Jarda Sova zná okolí Erbenovy vyhlídky jako svoje boty. Vytýčit trať, která by se běžcům líbila tak pro něj nebyl problém. Asi 2,8 km dlouhý okruh, který se běžel dvakrát, si běžci velmi pochvalovali. I díky výpravě z Děčína se jich na start postavilo nakonec 37, což v chladném čtvrtečním podvečeru organizátory poháru jistě potěšilo. Zdeněk Pinc byl první na prezentaci, v cíli prvního kola i celého závodu. Diváci a fanoušci viděli z prostoru startu u Erbenovy vyhlídky velkou část trasy, takže měli přehled o vývoji celého závodu.

Zdeněk chvilku běžel ve vedoucí trojici, ale už v půlce prvního kola měl před svými pronásledovateli odstup. Běhá během roku obrovské množství závodů a je to vidět i na jeho taktické vyspělosti. První i druhé kolo zaběhl naprosto stejně rychle, zatímco kluci za ním trochu zpomalovali. Stejně zkušeně držela tempo i vítězka žen Jarmila Sobecká, ale nejen ona, ženy si obecně rozvrhly síly lépe. Zdeněk už zahájil zimní přípravu, v náledujících měsících bude nabírat objemy, takže pohárové závody jsou pro něj zpestřením. Petr Zuda neměl tentokrát celkové stříbro jasné, musel čelit náporu skvěle běžícího Jirky Vlčka, který jasně dominoval své kategorii. Čtvrtý byl Tomáš Szabo před Mírou Svobodou a vítězem "padesátníků" Vláďou Růžičkou. V této kategorii jsme viděli i nejtěsnější souboj o medaile. Pavel Vorlík měl před Rudolfem Vorlíčkem po prvním kole náskok přes dvacet vteřin, nakonec bronz hájil až v závěrečném stoupáčku. Před nimi na druhém místě doběhl Jarda Novák z Brné. V mužích "B" rozhodovalo o umístění na stupních vítězů 15 vteřin, které naběhl Martin Kumžák na Milana Ranše také ve druhém kole, kde svého soupeře předběhl. 

V ženách za Jarmilou Sobeckou (celkové osmé místo!) doběhla Verča Vágnerová, jasné vítězka kategorie 40+, třetí celkově a druhá v kategorii byla Jiřina Pecková. V ženách do 39 let si stříbro do Brné odvezla Jana Nováková, třetí proťala cílovou pásku Vendula Jarolímková. Tu samou pozici v druhé kategorii žen získala pro sebe (i skvělou děčínskou výpravu) Milada Barcalová. 

Díky všem za účast, v neděli nás čeká Dubická, takže naviděnou tam!

Naposledy změněno 13, říj,2016
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30