Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Krásný členitý okruh nad Jalůvčím prověřil všechny účastníky dalšího dílu poháru Modrá stuha

26, srp,2020
232
Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)
Vyhlášení kategorie Muži nad 50 let Vyhlášení kategorie Muži nad 50 let

Výsledky

"Byly to takové děčínské Alpy," zhodnotil trať Pavel Schayna. "Okruh pěkný, ale to druhé kolo bylo delší, než to první," navázal na diskuzi o trati vítěz Petr Zuda. Kros to byl opravdu trochu náročnější, klesání taková, že se člověk těšil na stoupání a naopak. Převýšení na 7,2 km bylo 140 metrů, odpočívat se moc nedalo. Za mě skvělá trať, na které se nenudíte.

Kdo okruh neznal, toho Luboš Přibyl upozornil, aby to nepřepálil, ale moc běžců si to k srdci nevzalo, druhé kolo měl horší téměř každý. Jednou z mála výjimek byl celkově druhý Jirka Vlček, dopomohl mu k tomu i souboj čtyřech běžců dlouho kroužících pospolu za Petrem Zudou. Josef Novotný a Tomáš Charvát nakonec zůstali bez medaile, třetí místo vybojoval jablonecký Josef Valeš. 

Skvělé výkony předvedly na této náročné trati ženy, Jarmila Sobecká doběhla celkově sedmá, na dohled šestého muže, kterým byl Václav Spilka. Situace za ní byla velmi podobná jako v mužích, v trojici pronásledovatelek se ve druhém kole přesypalo pořadí. Druhá v ženách byla nakonec Linda Mrázková, třetí Martina Holická (vítězka kategorie Z39) a čtvrtá Veronika Hernychová. V této skupině doběhl i vítěz mezi staršími muži, Karel Klinkáček. I v této kategorii dělilo druhého a třetího pár vteřin, Jaroslav Živný nakonec předčil Miloše Hrušku. S ním v prvním kole držela krok Dagmar Musilová, ve druhém nabrala sice ztrátu 40 vteřin, ale její výkon ji zajistil stupně vítězů ve své kategorii, stejně jako Petře Zárubové.

Pořadatelé chtěli popíchnout k běhání místní obyvatele a vypsali pro ně samostatné kategorie. Požadované kolo však odeběhla pouze Pavlína Kučerová.

Vyhlášení proběhlo ihned po doběhu posledních běžců, vše bylo perfektně připravené, jak jsme si na závodech v Děčíně všichni zvykli. Na závěr pozvali pořadatelé účastníky na nedělní RunFest.

 

 

Naposledy změněno 26, srp,2020
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2020 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30