Jedlová hora se do rána přebarvila do bíla, na trať kolem ní vyrazilo 37 běžců

2067
(5 hlasů)

Výsledky on-line

Fotogalerie

Tomáš Bystřický říká, že jeho největším koníčkem je běhání v terénu. Každý má o terénu jiné představy, někdo si pod tímto pojmem představí parkovou cestu, někdo třeba něco takového jako Vláďa Růžička. Tomášovi představy se blíží spíše těm Vláďovým, takže občas zavítá na tratě Ústeckého krosového poháru.

Dnes to byl hodně náročný závod. Na třináctikilometrovou trať v jejímž rámci se dvakrát obíhala Jedlová hora se vydalo nakonec 37 běžců a běžkyň. Blátivý marast v noci pocukroval sníh, ale bylo to pouze kašírované. Jen bylo vidět hůře na došlapy a s postupem času i teplot se bílá krajina měnila opět do zimní ponuré zelenošedi. Jinak bláta bylo dost pro všechny, vydávalo se téměř po celé trase a mnoho kilogramů skončilo jako suvenýr na botách běžců. "V týdnu jsem si to byl proběhnout, vzal jsem si bílé ponožky...," sděloval mi Míra Svoboda a přiznával, že to nebyl nejlepší nápad. Jestli běžel i v bílé košili s motýlkem mi nesdělil.

Cílem první proběhl Tomáš Bystřický v čase 51:10, o více než minutu před Petrem Zudou. Ten oplatil porážku z prvního pohárového klání Zdeňku Pincovi (ten měl dnes bezkonkurenčně největší fun team), rozdíl mezi nimi byl více než jeden a půl minuty. Zdeněk se musel dnes více dívat za sebe než před sebe, na záda mu totiž dýchal výborně běžící Filip Augusta, který nakonec skončil jen o dvě vteřinky čtvrtý. Pak jsme si čtyři minuty počkali na první tři borce v kategorii Muži 40-54 let, cílem proběhli s malými rozestupy v pořadí Radek Steklý, Jan Rada a Miroslav Svoboda. Těsně za ním už pádil Vláďa Růžička, jasný vítěz kategorie Muži 55 let a starší (na stupně ho doprovodili Jarda Novák a Tomáš Plaček). Do hodiny zmáčkli závodní čas ještě devátý Lukáš Eliáš a o necelé tři vteřinky i na desátém místě finišující Kryštof Vilk. Těsně nad hranicí jedné hodiny pak další místa obsadili Petr Jíra a Jirka Bradáč.

Roli favoritky mezi ženami splnila Jarmila Sobecká s časem 1:01:42. Očekávané pořadí bylo i na dalších místech, druhá byla Zuzka Rusínová a třetí Dáša Musilová z Jílového. Ta běžela skvěle, rozestup mezi ní a Zuzkou byl pouze 43 vteřin. "Ještě, že jsem se na trati neotáčela," glosovala rozestup Zuzka v cíli při pohledu na nevelký náskok, který měla. Ženské kategorie byly vypsány dvě, pod a nad hranici 40 let. V té "dívčí" na stupně vítězů dosáhla ještě Olga Kantová (Spona Teplice), mezi těmi zkušenějšími byla druhá Jiřina Pecková (super výkon) a třetí Veronika Vágnerová, která byla s předvedeným během rovněž spokojená. Za zmínku jistě stojí meziroční zlepšení Jany Ptáčkové, která doběhla mezi nimi, o více než osm minut! Při započtení diametrálně rozdílných povrchů vloni a letos, je to obrovský skok. Jany byly na startu ještě dvě, Jana Mešo a Jana Nováková, které dnes pohlídaly, že se na trati nic nestalo a ruku v ruce proběhly cílem. Omlouvám se jim za zhacení úmyslu doběhnout na stejném místě, cílové oko je muselo o místa podělit.