Jarní Dubickou za nádherného počasí vyhrál jasně Zuda a Rusínová

09, dub,2017
1997
Ohodnotit tuto položku
(11 hlasů)

Výsledky celkem 9 km Výsledky kategorie 9 km

Výsledky celkem 2,5 km Výsledky kategorie 2,5 km

Běh se psy

Video ze startu 9 km Video Steklý x Svoboda

Krásný slunečný den v Dubicích si přišlo užít 360 běžců. Průměrná teplota pro 9. dubna je necelých 10°C, dnes bylo dvakrát tepleji. Nejprve na trať vystartovali psi, tento doprovodný závod běželo dvanáct běžkyň. Do cíle je přivedla Kateřina Pohlová. Mezitím končila prezentace běžců na 1 km, 2,5 km a 9 km, pořadatelé ji umístili ven před restauraci a zorganizovali ji tak, že se netvořily žádné fronty.

V 10:45 na startu už netrpělivě podupávala stovka dětí a rodičů v nesoutěžním běhu na 1 km. Moderátor David Cihlář je nažhavil a tak za zvuků večerníčku vyrazilo mnoho dětí na svůj první běh. Nakonec jich byla stovka!

 

Pak už na start nastoupilo 150 účastníků hlavního běhu, na startovní čáře se srovnali všichni favorité - Pinc, Zuda, Procházka, Bučo, Vlček, Vilkovský.... V ženách Zuzka Rusínová i Jarmila Sobecká a další atetky z Teplic a Bíliny. Dvě minuty po nich vyrazilo 102 běžců na trať 2,5 km. Chyběl mezi nimi Martin Fišer z AC Ústí, vítěz posledního běhu. Startovní pole přivedl do cíle stejně starý Tadeáš Vlach (roč. 2000) před Danielem Kunou a vítězkou žen Kateřinou Tvrzníkovou. V hlavním závodě se mezitím stala jedna významná věc, spolufavorit závodu Zdeněk Pinc si na loukách nad dálnicí vyvrkl kotník. A asi aby mu to nebylo líto, stejně nepovedený došlap předvedl o pár chvil později i Pepa Procházka. V relativně pomalejším tempu však i nadále držela pohromadě vedoucí čtyřčlenná skupina - Zuda, Pinc, Procházka, Bučo. To platilo i při průběhu vsí, na zhruba 5 km. V cíli jsme měli tyto informace od Jirky Malého, který pozoroval vývoj závodu ze svého kola. Pomalé tempo přestalo bavit Pepu Procházku a při výběhu z vesnice k vodárně šel do čela, brzo však začal tempo závodu tahat Petr Zuda, a po přeběhu silnice v sadu před lesem Pepu definitivně utrhl. Pepa v týdnu absolvoval nepříjemný pád při seběhu, kdy zakopl o kořen a nohu musel intenzivně ledovat. Nehledal však výmluvy: "Čekal jsem jen, kdy se kolem mě přežene ještě Robin, vím, že má skvělé závěry. Robin trochu rozmělnil svoji rychlost minulý týden na maratonu (mimochodem pod tři hodiny!), ale stále ji má dost. Kolem Pepy se přehnal pár set metrů před cílem a běžel si pro stříbro. "Když běží Robin, musím se víc otáčet," smál se Petr Zuda po zkušenostech z cyklostezky. Za touto trojkou dokulhal do cíle Zdeněk Pinc a za ním na dohled Kryštof Vilk následovaný Jirkou Vlčkem. Pak jsme viděli dlouhý finiš o třetí místo v kategorii mužů 40+. Radek Steklý nakonec doběhl před Mirkem Svobodou.

Ženy přivedla do cíle Zuzka Rusínová, druhé místo si vybojovala výborně běžcí dvacetiletá Magdalena Žižková z Teplic. Třetí byla Olga Kantová, až za ní doběhla vítězka žen 40+ Jarmila Sobecká. Stupně v této kategorii doplnila Veronika Vágnerová a Marta Kořínková.

Hlavní organizátorky Petry Fiklíkové jsem se tentokrát neptal, co by vyzdvihla, ale co by ještě zlepšila: "Chtěla bych trochu zlepšit situaci ohledně dámských toalet, pokud najdeme v rozpočtu prostředky, budeme uvažovat o přidání mobilních. Jinak děkuji všem účastníkům a těším se na příští závod!"

Naposledy změněno 09, dub,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Říjen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31