Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

(foto Miroslav Vlach)

Na dnešní 3. Jarní Dubické se na start postavilo celkem 216 závodníků. Dubické běhy si za svoji nedlouhou historii vydobyly mezi běžci velmi dobré jméno, jak s ohledem na organizaci, tak i na celkovou příjemnou atmosféru závodů.


V tomto duchu navázal na tuto mladou tradici i dnešní závod. Trasu dlouhou 9,3 km proběhl nejrychleji Josef Procházka (Děčín) v čase 32:10. O druhé a třetí místo se podělili Miroslav Matěcha s Petrem Zudou, kteří naběhli o pár metrů více při špatném zabočení. První z žen, celkově třináctá, Kateřina Ježková z Litoměřic, zdolala trať v čase 38:58.
Ve vloženém závodě na 2,5 km se vítězný Martin Kotěšovec dostal jako jediný pod deset minut. V ženách zvítězila domácí Renata Škvorová. Nejen její prvenství okomentoval moderátor David Cihlář.

Zeptal jsem se po závodě hlavní pořadatelky Petry Fiklíkové, jak byla s letošním ročníkem spokojená.

Petro, blahopřeju k vydařenému závodu. Jak ho hodnotíš?
Hodnotím ho hlavně podle ohlasů od účastníků a to nejen závodníků, ale i třeba obyvatel Dubic, a ty ohlasy jsou velmi kladné. Takže mám skvělý pocit a závody hodnotím určitě pozitivně.

Je tedy vůbec co zlepšovat?
Tak nad tím se musím zamyslet :) Ale všude se najde pár drobností, které by mohly být lepší. Napadá mě třeba značení. Podle nás bylo dostatečné, ale přesto několik lidí někde občas váhalo.

Kdybys měla vypíchnout jednu jedinou věc, ze které máš největší radost?
Z lidí, z pozitivní nálady, z té pohodové atmosféry. I když udělat takový závod je dřina, tohle mě strašně nabíjí.

V kolika lidech závody pořádáte?
Základ jsou tři lidé, syn, manžel a já, ale máme další skvělé pomocníky a sympatizanty. Letos např. pět lidi na trase a dalších pět v prostoru startu a cíle. Samozřejmě nesmím zapomenout na skvělého moderátora Davida Cihláře.

Díky za odpovědi a těšíme se na další závod v Dubicích!

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31