Ideální počasí nad 2HRADY, první Fejfar a Metelková, Honza Havlíček vyhlášen Legendou závodu

29, zář,2018
2803
(3 hlasů)

Výsledky

Na počasí si tedy 2HRADY opravdu nemohou stěžovat, i letos bylo nádherné jasné ráno, které pomalu přecházelo v dopoledne a sluníčko tak vítalo účastníky závodu. Před startem proběhla krátká slavnost, pořadatelé věnovali startovní číslo 1 navždy Janu Havlíčkovi z ASK Slavia Praha. Takže nikoho jiného s jedničkou na 2HRADY už neuvidíte.

Důvodem je sportovní kvalita i věrnost závodu. Honza je také jediný běžec, který svoje vítězství dokázal obhájit, přestože ve výsledkové listině mezi vítezi nacházíme běžce jako Jirka Magál, Jáchym Kovář, Robert Krupička nebo Ondra Fejfar. Ten nechyběl na startu ani letos a po vítězství v traťovém rekordu na Žalém v minulém týdnu byl i zde v roli favorita, kterou bezezbytku potvrdil. Za ním se běžci seřadili v několikavteřinových rozestupech v pořadí Jan Havlíček, Radim Berka, Martin Berka a Milan Janata. Všichni tito borci se vešli pod 30 minut. Jan Schulhof doběhl poněkud osamocen na šestém místě.

V ženách byla favoritkou držitelka traťového rekordu Táňa Metelková, potrápit se ji chystala čtvrtá žena ústeckého půlmaratónu Zuzana Rusínová. Táňa ale potvrdila v kopcích svoji extratřídu a boj o prvenství nepřipustila. Skvěle zaběhla také celkově třetí jičínská Jana Lenčová. Závod na 1.500 m pro žáky a žákyně ovládl ve skvělém čase 5:36 Vojtěch Potoček z Jaroměře, dívkám vévodila Antonie Kněbrotová z Červenice.