Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tisková zpráva Konkordia Děčín

Posledním závodem běžeckého seriálu MODRÁ STUHA 2019, který ve všedních dnech organizuje KONKORDIA Děčín, byl třetí ročník Podzimního krosu na Sokolím vrchu. Ještě v úterý měli pořadatelé velké starosti s chladnýma deštivým počasím, ale ve středu ráno se příroda umoudřila a chvílemi se objevilo i slunce. Nakonec při vlastním závodě bylo sice pod mrakem, ale déšť si svůj příchod pozdržel až po odjezdu všech závodníků a pořadatelů do svých domovů.

Stoupající trend v účasti si podržel i letošní ročník, když se na startu objevilo 54 závodníků a navíc 11 psů (2017 – 30, 2018 – 35). Zdárnému průběhu nic nebránilo a tak v 17 hodin mohli na krásně posekané louky v okolí rozhledny na Sokolím vrchu vystartovat závodníci se svými psími miláčky a následně pět minut po nich běžci v hlavním závodě. V hlavním závodě hned od začátku nedal nikomu šanci prozatím jediný celkový vítěz uplynulých dvou ročníků Jiří VLČEK z VitaSport.cz, který tak letošním vítězstvím dovršil svůj hattrick.

Druhým místem se prezentoval Josef NOVOTNÝ z ASK Děčín, který si díky tomu připsal celkové vítězství v letošní Modré stuze. Třetí místo pak patřilo Lukáši ELIÁŠOVI z BK Běkodo Teplice. Nejrychlejší letošní ženou pak byla Lenka BERROUCHE z USK Provod, která tímto potvrdila i své vítězství v Modré stuze mezi ženami. Druhé místo mezi ženami bez rozdílu patřilo Janě BARTÁKOVÉ z České Lípy (vítězka žen 40+) a třetí doběhla domácí závodnice KONKORDIA Děčín Alena HOZÁKOVÁ. Při neúčasti Veroniky Vágnerové (porucha automobilu) pak právě Jana Bartáková předstihla o pouhé dva body v hodnocení Modré stuhy mezi ženami 40+. Ve veteránské kategorii mužů 50+ zvítězil Karel KLINKÁČEK z Crossfit Děčín (celkově 7.místo), celkové vítězství v této kategorii MODRÉ STUHY patří Jaroslavu ŽIVNÉMU z pořádající KONKORDIA Děčín.

Kategorie závodících se psy poprvé přesáhla desítku účastníků a tak i v příštím ročníku Modré stuhy se mohou tito závodníci těšit na vypsání některých závodů ve vhodných terénech. Nejrychlejším závodníkem se svým psem byl Martin PENC a nejrychlejší ženou se psem byla Bára KROMBHOLCOVÁ z Mc Metuje.

Nyní již pořadatele z KONKORDIA Děčín čeká organizace posledního letošního závodu, kterým bude jubilejní 25.ročník Běhu na Chlum,který se bude konat v neděli 24.listopadu a v rámci kterého také proběhne oficiální vyhodnocení nejlepších závodníků seriálu MODRÁ STUHA 2019. Tímto jste všichni zváni k aktivní účasti.

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31