1607
(0 hlasů)
Hattrick Jiřího Vlčka na Sokolím vrchu Foto: Konkordia Děčín

Tisková zpráva Konkordia Děčín

Posledním závodem běžeckého seriálu MODRÁ STUHA 2019, který ve všedních dnech organizuje KONKORDIA Děčín, byl třetí ročník Podzimního krosu na Sokolím vrchu. Ještě v úterý měli pořadatelé velké starosti s chladnýma deštivým počasím, ale ve středu ráno se příroda umoudřila a chvílemi se objevilo i slunce. Nakonec při vlastním závodě bylo sice pod mrakem, ale déšť si svůj příchod pozdržel až po odjezdu všech závodníků a pořadatelů do svých domovů.

Stoupající trend v účasti si podržel i letošní ročník, když se na startu objevilo 54 závodníků a navíc 11 psů (2017 – 30, 2018 – 35). Zdárnému průběhu nic nebránilo a tak v 17 hodin mohli na krásně posekané louky v okolí rozhledny na Sokolím vrchu vystartovat závodníci se svými psími miláčky a následně pět minut po nich běžci v hlavním závodě. V hlavním závodě hned od začátku nedal nikomu šanci prozatím jediný celkový vítěz uplynulých dvou ročníků Jiří VLČEK z VitaSport.cz, který tak letošním vítězstvím dovršil svůj hattrick.

Druhým místem se prezentoval Josef NOVOTNÝ z ASK Děčín, který si díky tomu připsal celkové vítězství v letošní Modré stuze. Třetí místo pak patřilo Lukáši ELIÁŠOVI z BK Běkodo Teplice. Nejrychlejší letošní ženou pak byla Lenka BERROUCHE z USK Provod, která tímto potvrdila i své vítězství v Modré stuze mezi ženami. Druhé místo mezi ženami bez rozdílu patřilo Janě BARTÁKOVÉ z České Lípy (vítězka žen 40+) a třetí doběhla domácí závodnice KONKORDIA Děčín Alena HOZÁKOVÁ. Při neúčasti Veroniky Vágnerové (porucha automobilu) pak právě Jana Bartáková předstihla o pouhé dva body v hodnocení Modré stuhy mezi ženami 40+. Ve veteránské kategorii mužů 50+ zvítězil Karel KLINKÁČEK z Crossfit Děčín (celkově 7.místo), celkové vítězství v této kategorii MODRÉ STUHY patří Jaroslavu ŽIVNÉMU z pořádající KONKORDIA Děčín.

Kategorie závodících se psy poprvé přesáhla desítku účastníků a tak i v příštím ročníku Modré stuhy se mohou tito závodníci těšit na vypsání některých závodů ve vhodných terénech. Nejrychlejším závodníkem se svým psem byl Martin PENC a nejrychlejší ženou se psem byla Bára KROMBHOLCOVÁ z Mc Metuje.

Nyní již pořadatele z KONKORDIA Děčín čeká organizace posledního letošního závodu, kterým bude jubilejní 25.ročník Běhu na Chlum,který se bude konat v neděli 24.listopadu a v rámci kterého také proběhne oficiální vyhodnocení nejlepších závodníků seriálu MODRÁ STUHA 2019. Tímto jste všichni zváni k aktivní účasti.