Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Dubická desetikilometrová lyrika pro odvážné

26, čvn,2021
273
Ohodnotit tuto položku
(5 hlasů)
Foto: Miroslav Vlach Foto: Miroslav Vlach

Výsledky 

Ta příroda je pěkná potvora, dokáže zblbnout rozum. Pak ovšem nastupují city. Když jsem s organizátorkou Peťkou Fiklíkovou po skončení dnešní akce vyrazil na trať, vykládala mi cestou jako průvodkyně na zámku. Kde co můžu vidět, co je vzácné, kde je to také hezké, který návštěvní okruh není přístupný, kde jsou nejkrásnější výhledy, jak tady dříve bylo volejbalové hřiště a na kterou lavičku sebou plácnout a koukat. Nutno říci, že tapety byly nádherné a průvodkyně ten svůj zámek opravdu miluje. Proto vás do něj zve.

Letos ale na krosovou desítku našlo cestu pouze třicet běžkyn a běžců. Někdo se bojí zámeckého strašidla, kopce od druhého kilometru skoro až k pátému, jiný ještě nevyhledává hromadné akce, ale většina měla asi jiný program. David Cihlář tak mohl promlouvat z méně výkonné aparatury a závod měl zase jiného ducha, než když kolem restaurace u Becků krouží stovky vytrvalců. Ducha možná, ale borci na čele byli staří známí. Stěpán Růžička a Jarmila Sobecká.

Kategorií bylo plno, závod se běžel jako jeden z Provod poháru, ale dvě chlapecké kategorie zůstaly neobsazené a v těch dívčích bylo po jedné běžkyni. Barbora Synáčková byla dokonce celkově druhá a její mladší sestra Kamila zaběhla na svůj věk skvělý čas 1:04:20.

Stává se už tak nějak pravidlem, že největší zastoupení má ve startovním poli věková skupina nad 40 let, letošní krosovka v Dubicích nebyla výjimkou. Lukáš Eliáš, který si v této kategorii teprve zvyká, nestačil dnes o pár vteřin na skvělého Jirku Masorsiče. Třetí doběhl Lukáš Fišer.

V ženách v této kategorii, ale i celkově, byla první Jarmila Sobecká. Pro druhé místo si přijela z Velkého Března Radka Vorlíčková a bronzová byla Jiřinka Pecková.

Muži měli absolutního vítěze mezi těmi mladšími, Stěpán Růžička zaběhl čas 40:49. Za ním skvěle běžel Václav Spilka a na stupně vítězů je doprovodil Patrik Kadraba.

První tři ženy v kategorii do 39 let doběhly s nevelkými rozestupy v pořadí Nikola Meluzínová, Lenka Sikorová a Ivana Sečanská. Všechny v čase pod hodinu, což na této trati není vůbec jednoduchý úkol.

Hlavní organizátorka si dělala hlavu s tím, že před startem nepoučila běžce, jak překonat elektrický ohradník na trase. Tuto starost se snažila přenést na ostatní, ale nikdo ji nesdílel. Když kros, tak s ohradníkem, koneckonců většina ho přeskočila, menšina si otevřela branku. Pokud tohle měl být největší problém letošní dubické krosové desítky....

 

Naposledy změněno 26, čvn,2021
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Srpen 2021 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31