Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Dubická běžecká party s podzimním nářezem

09, říj,2022
414
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Oficiální výsledky závodu na 7 km a 2,5 km

Tlaková výše se při přechodu přes střední Evropu směrem na východ opřela i do Českého středohoří. Tady jste barvám opravdu neutekli, pálily to na vás ze všech stran. Žlutá, červená, zlatá a jejich nejpromyšlenější kombinace zesílené slunečním svitem a odrazem kobaltové modři nebes. David Cihlář vytahoval jednu pecku za druhou a rozvlnil nejeden bok v houfu účastnic a účastníků běhu Malá Dubická. Těch po okreskách přikličkovalo do Dubic přes sto šedesát.

Nejprve se v 10:45 představili prckové, malincí, větší, i tací, co si tuhle medaily budou už dobře pamatovat. Pokud se někde na silnici za startem převalovala nějaká negativní energie, děti ji vymetly a prošláply tak trasu dospělákům. Těch na sedmičku přešlapovalo na startu sedmdesát a třicet sedm dalších se dvě a půl minuty za nimi vydalo na trasu dva a půl kilometru. První připádil do cíle Radek Liška pronásledovaný Kryštofem Princem. Mezi ženami pak byla nejrychlejší Renata Škvorová a Lenka Hoskovská. Skvělé načasování startů nenechalo diváky nudit se, sotva doběhl poslední závodník na kratší trati, z druhé strany už kmitaly nohy Martina Horkuliče pronásledované těmi, jejichž majitelem je Václav Spilka. Oba kluci běželi skvěle a zmáčkli čas pod 29 minut. Celkově třetí byla první žena Zuzka Kotěšovcová. Její soupeřka a kamarádka Jarmila Sobecká ovládla druhou kategorii žen. Tenhle obrázek jsme vídali na závodech často, ale od příštího roku budou holky už spolu v kategorii jedné, tedy alespoň tady na Dubické.

Skvělé zázemí Hospody u Becků (prý výpečky se obvzláště povedly), tradičně výborná organizace týmu Petry Fiklíkové, starostka Řehlovic Jana Princová jako patronka, a již ty zmiňované hity moderátora Davida Cihláře vyleštily ty podzimní barvy do oslnivého lesku. Za rok se v Dubicích sejdeme v říjnu již podesáté, kdo by to byl řekl?  

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Prosinec 2022 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31