Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Fotogalerie

Výsledky

V májovém kalendáři bylo již na na první den nachystáno plno běhů v bližším okolí Ústí, já ale vyrazil do města Železnice severně od Jičína. Jsou běhy lepší a horší, jsou běhy příjemnější a ošklivější a pak jsou běhy voňavé. Voní dětstvím a vzpomínkami, máte taky takovou trasu? Kde jste naběhali stovky kilometrů a tisíce ujeli na kole, kde jste se koupali v mělkých rybnících rozesetých po kraji, uzavírali kamarádství na život a na smrt a poznávali život se všemi jeho úskalími, ale i krásami. Pro mě je taková trasa okolím Železnice, kde jsem vychodil základní školu. Na desetikilometrovém okruhu po okrskových silničkách s nádhernými výhledy na kopce v okolí, Prachovské skály, Trosky, Řáholec, Zebín i hřeben Podkrkonoší jsem běhal i s místními fotbalisty, kteří právě zde nabírali fyzičku. Okruhu neřekl nikdo jinak než Cidliňák a roviny si tady moc neužijete. Takže ač závod Železňák - Cidliňák nabízí certifikovanou trať, pro osobák na desítku si musíte zajet jinam.

 

Dopoledne patřilo na místním fotbalovém hřišti dětem. Cestu si sem našlo mnoho běžeckých nadějí z okolí. Nohy se jim bořili do měkké trávy, těm starším i do podkladu parkových cest v okolí hřiště. To na dospělé čekal od 14 hodin čistokrevný silniční asfaltový běh, ve městě zpestřený dlažbou. Přihlásilo se jich celkem 69 a časem těsně pod 35 minut zvítězil František Vágenknecht běhající za Aster team Jičín s více než minutovým náskokem. To mezi ženami byl boj mnohem těsnější, dvě Jilamničačky dělilo jen pár vteřin. Simona Jiřičková nakonec předběhla Dagmar Kynčlovou.

Závod však provázely letos i nepříjemné události. Běžec, který přijel na běh od Turnova, v cílové rovince zkolaboval a byl odvezen rychlou záchrannou službou, další sanitka projela kolem i pro jednoho z místních obyvatel. Věřme, že v obou případech vše dopadne nejlépe, jak to jen půjde.

Již za týden pokračuje Ústecký krosový pohár náročným, téměř dvacetikilometrovým závodem kolem Jedlové hory. Pokud byste se necítili na běh, můžete se po trase jen projít, pochod je součástí celé akce.

 

 

 

 

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31