Déšť plamínek neuhasil, vítr ho nesfoukl

22, dub,2017
1715
Ohodnotit tuto položku
(6 hlasů)

Dnes ráno si počasí nemohlo vybrat, co nám předvede, a tak jsme měli nad hlavou všechno možné. Pršelo, fučel studený vítr, pak zase zalilo údolí Labe ostré slunce. Nad Ústím se několikrát objevila duha. Jana Procházková, hlavní organizátorka dnešního charitativního běhu s obavami vzhlížela k nebi a ptala se sama sebe, kolik účastníků počasí odradí. Ale s přibývajícím časem se ji v očích začaly objevovat plamínky stejné jako ve znaku Nadačního fondu Plamínek naděje, který založila, kterému předsedá, a který celou dnešní akci zorganizoval.

Ty plamínky v očích znamenaly, že do Cyklokempu Loděnice i přes nepřízeň počasí proudí davy běžců. Nakonec jich bylo přes dvě stovky! Další přišli akci podpořit příspěvkem do pokladničky a běh tentokrát vyměnili za hrátky v písku se svými dětmi. "Moc děkujeme všem, kteří i přes nepřízeň počasí přišli. Je vidět, že běžci jsou opravdu lidi do nepohody. Těší nás, že se běhu zúčastnili jak zkušení běžci, tak i běžci, kteří dosud neměli odvahu si zazávodit. Doufáme, že si dnešní dopoledne všichni, včetně těch nejmenších, užili. Myslím, že nás všechny hřál pocit, že jsme pomohli Aničce, která si sice nikdy nezaběhá, ale díky nám se ´postaví na nohy´," vzkázala všem účastníkům po závodě Jana Procházková.

"Ani mě nenapadlo přemýšlet, že bych jela někam jinam," svěřila se mi ještě před startem Zuzka Rusínová: "Tohle je moje srdcovka, sem jezdím strašně ráda." I mužská ústecká jednička Petr Zuda mluvil podobně.

Jak celý den probíhal? Nejprve se na start v 10.00 postavili běžci na 1 km, do cíle je přivedl Jakub Ranš následovaný Sofií Žďárskou. Na další místa se vmáčkli Kryštof Zim, Hynek Verner, Filip Miškolci a Pavel Necit. Moderátor Adam Carda z Hitrádia poté ještě dlouhé minuty povzbuzoval další a další účastníky. V 10:30 společně odstartovaly závody na 5 a 10 km, běželo se po stezce směrek k hradu, tam byla otočka na 2,5 km, potom zpět k Cyklokempu. Pětka zde končila a desítka běžela nad kempem ještě druhým směrem na další otočku na 7,5 km. V čele závodu ve větrném počasí běžel Jirka Vlček s Petrem Zudou, Jirka zamířil do cíle pětky, Petr pokračoval dále. Za Jirkou (17:23!) na pětce doběhl druhý Vláďa Růžička (19:02) a třetí Zbyněk Vlach (20:07). "Držel jsem se za Zuzkou Rusínovou asi dva a půl kilometru, ale ona pořád zrychlovala," stěžoval si Zbyněk v cíli na vítězku desítky. Na pětce mezi ženami předvedla skvělý výkon pod 20 minut Markéta Procházková (19:53). Za ní se na pomyslnou bednu postavily Tereza Lachmanová a Kamila Barnetová.

Vítěze na 10 km jsem vlastně již prozradil, Petr Zuda zaběhl čas 34:54 a Zuzka Rusínová 39:44! V mužích doběhl na druhém místě Miloslav Tauche a třetí byl Ladislav Lukšík. V ženách byla druhá Jana Zemanová a třetí Michaela Možná.

Ten nejdůležitější výsledek, tedy výsledek sbírky, ten bude znám až v úterý, na chodítko pro Aničku je třeba vybrat téměř 50 tis. Kč. Uvidíme, nakolik se této částce přiblížíme. Velké díky všem organizátorům i účastníkům!

 

Naposledy změněno 22, dub,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30