Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Čivrný do Trmic obhajovat nepřijede, kdo prožene Čadka? Do výhně vypálí i ti nejlepší z Ústecka.

25, srp,2016
1852
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Třetí ročník Trmické desítky za Přemyslem Oráčem odstartuje v sobotu v 17 hodin. Svoje prvenství z loňského roku nepřijede obhajovat Jirka Čivrný, který míří na závod Tanvald - Spálov. Mezi předem přihlášenými bude k favoritům určitě patřit Ondra Čadek, kladenský odchovanec běhající v současnosti za A.C. Ústí nad Labem, který před prázdninami zaběhl skvělou desítku na dráze při 1. atletické lize v Liberci. Časem 32:35 si vytvořil osobní rekord a vede i letošní tabulky Ústeckého kraje. Na silnici běžel na jaře Kbelskou desítku za 33:19. 

Tomuto času se na Ústecké desítce s Mumií výrazně přiblížil místní rychlík Zdeněk Pinc. Jeho čas 33:30 v sólo závodě dává tušit, že by měl být Ondrovi důstojným soupeřem. Zdeněk je o pět let mladší a nemá tolik zkušeností, ale i on brousí taktiku každým závodem. Už to opravdu není takový zajíc, ke kterému ho v běžeckém pošťouchnutí připodobnil Pepa Procházka, který se sám označil za šedého vlka, který zajíce prožene. Jak už víte z našich stránek, k tomuto děčínskému borci se podařilo s mikrofonem proniknout našemu přispěvovateli, p. Miroslavu Vlachovi. Než ho dostihla ochranka střežící běžcův tréninkový plán, získal několik odpovědí, z nichž čišelo odhodlání a které rozčeřily klidné vody ústeckých běhů. Díky za ten náboj! V loňském roce byl Pepa Procházka v Trmicích čtvrtý. O stupeň výše se dostal ústecký Martin Roubíček, časem 34:05, desítku ale umí i hluboko pod 34 minut. To zvládá i vloni druhý Vlastimil Flégl z Vrchlabí, který by měl přijet i letos. Z dalších zajímavých účastníků bych ještě jmenoval Daniela Kupidlovského z Prahy, letos ve Kbelích běžel desítku za 34:07. Ve startovní listině figurují i další přední běžci z Ústí a okolí - Petr Zuda, Ladislav Vojtěchovský, Jirka Vlček, Ivan Elischer...  V ženách ve startovce není obhájkyně prvenství Monika Preibischová, ani druhá Zuzka Rusínová. Najdeme zde ale loni třetí Martinu Stehlíkovou (SOHV Abertamy). Uvidíme, zda některá z žen stlačí čas pod 40 minut. Předem je k závodu přihlášeno celkem na 180 běžců.

Tropické počasí, které se očekává v době závodu, nebude ale dobrým časům přát. Běžci, hlavně ti rekreační, by si tak měli dávat pozor, aby neohrozili svoje zdraví. Pořadatelé dělají vše proto, aby nám běh zpříjemnili, mimo občerstvení nás čekají dvě sprchy. S rostoucí oblibou běhů jsme čím dál tím častěji svědky kolapsů z horka. Vždycky, když čtu některé komentáře k tomuto tématu na běžeckých webech, nestačím se divit. Byl jsem proto velmi rád za fundovaný článek MUDr. Jany Neuwirthové na Behej.com, pod který bych se s klidem podepsal. Doporučuji k přečtení, přikládám odkaz. Otužovat se je prostě potřeba nejen na chlad, ale i na teplo. Je zde ještě další věc - sportestery. Řídíme si tempo více podle nich než podle vlastních pocitů, což bývá ošidné právě při velkých teplech. Do kopce také neběžíte stejné tempo jako na rovince, vedro je pro náš organismus přesně takový kopec.

Užijte si Trmickou desítku ze Přemyslem Oráčem ve zdraví! Reportáž ze závodu samozřejmě najdete na našich stránkách. 

 

   

Naposledy změněno 25, srp,2016
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30