Běžecký cumulonimbus plný energie míří nad Ústí, přelom srpna a září ve znamení přívalu závodů

04, srp,2017
1269
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Rtuť v teploměru je rychlejší hledat odshora, těžké unavené mraky formuje vedro a staví z nich hradbu nad Krušnými horami. Kdy se přehoupnou přes tento val a nad Ústím začne bouřka? Už to nebude dlouho trvat a čekání skončí, běžet první blesky tady na Ústecku uvidíme o víkendu 19. a 20. srpna a pak již najdeme osvěžení každý víkend. Pozdně letní běžecké míchání vzduchových hmot je na dohled!

V sobotu 19. srpna nás čeká úplná novinka. Člen známého běžeckého klubu SK Babice Petr Vizina pořádá v Zubrnicích krosový "berglauf", jak běh Stoupák Vincence Zahradníka označil na svých stránkách. Délka trasy je nakonec 10 km, více se dozvíte na tomto plakátu.

Hned druhý den si můžete střihnout tři klasická kolečka nahoře na Střížáku, start na okruhu je u asfaltového plácku na příjezdové cestě od Střížovic. Běh pro Střížák je tradičním podnikem, letos se koná již 12. ročník, běží se jako osmý závod letošního Ústeckého krosového poháru. Ten jasně vede jeden z ústecký blesků, Petr Zuda. Můžete ho vidět i v těch nejteplejších dnech pádit podél zdi ústecké chemičky, stačí mu jen jeho stín, a i ten má co dělat.

"Běh pro Střížák určitě poběžím, stejně jako Rychtářkou 12° a Ústecký půlmaraton," nastiňuje Petr své plány: "Určitě budu na více závodech, ale s těmihle počítám na jisto." Uvidíme, na kterých dalších se vybouří. Od Děčína zní údolím Labe k Ústí hrom doprovázející dalšího z místních rychlíků, Josefa Procházku: "Chystám se na Trmickou desítku a samozřejmě na Ústecký půlmaraton, možná si dám 2. září desítku v Lovosicích. Rychtářskou 12° vynechám vzhledem k termínu týden před půlmaratonem." Pozorovat tyto dva běžce jen z okna a počítat vteřiny od záblesku ke zvukovému efektu rozhodně nehodlá Martin Roubíček, jehož plány jsou velmi podobné. "Určitě poběžím Trmickou desítku a Ústecký půlmaraton," oznámil našemu webu.

Další běžec z popředí výsledkových listin, Jirka Vlček nám poodhalil i něco ze své letní přípravy: "Nezahalím! Červenec jsem dal jako přechodné období bez přípravy na půlmaraton a maraton a soustředil jsem se na silovou přípravu na kole, která mi pomáhá a zaroveň se zúčastnil asi čtyř krátkých triatlonů, kde jsem poměřil síly a časy se svými předešlými roky a soupeři. Myslím, že můžu být spokojený. Teď ještě na začátku srpna jedu asi poslední triatlon na Hazmburku a potom se budu věnovat přípravě na podzimní závody. Nejbližší závod který chci běžet je Běh pro Střížák a Trmicka desítka. Už se těším na závoďáky které jsem celé léto nikde neviděl, doufám, že nezaháleli a trénovali!" Jste zvědavý na výkonností posun Pavla Vorlíka? Já tedy ano, takže Pavle, kde uvidíme Tebe? "V plánu mám Běh pro Střižák, Trmickou 10, AgrofertRun v Lovo, půlmaraton v Ústí... Rychtářskou 12° pouze možná bez úsilí. Zítra jedu trénovat na Lipno, tak se už moc těším na volnější týden v neznámém terénu!"

A co osvěžující dešťové krůpěje, proplétající se mezi blesky běžeckých závodů? Zuzka Rusínová neumí odpovědět jinak než s trochou nadsázky: "Já mám kulový natrénováno, furt dovolenkujem, tak běhám hlavně s kočárkem. Pak budu na Střižáku, to mi Jarmila zas zvedne tepovku. Ona je na krosy o hodně lepší. Pak poběžím Trmickou a na ni se připravím nejlíp, jak to půjde, tam mám osobák 37:52 a mám ten závod strašně ráda." Jarmila Sobecká, vynikající v canicrossu, kombinuje běh se psem s čistokrevnými běžeckými podniky: "Já poběžím 20.8. Běh pro střižák a 26.8. 4. kolo II. ligy na Kladně na dráze, 9. září si dám Telnický kecky a 16.9. budu v Předlicích fandit při Ústeckém půlmaratonu."

Kam můžete vyrazit si najdete jistě v termínovce, tak jen pro připomenutí běhy konané přímo v Ústí (nebo takřka). Trmická desítka se běží 26. 8. a jak jste četli výše, konkurence na ní bude opravdu kvalitní. Po loňské výhni snad bude počasí snesitelnější. První zářijový víkend bude patřit charitatvnímu Běhu upřímných srdcí na Miladě. Koná se 2. září a hlavně díky naprosto transparentnímu a přímému darování 100% startovného přilákal jeho první ročník přes 200 běžců! Tato akce se výrazně liší od běhů, které se charitou jen zaštiťují. Týden potom, 9. září nás čeká Rychtářská 12°. S přihlášením neotálejte, počet startujících musel být vzhledem ke kapacitě trati omezen. O akci se s organizátory Radkou Kubíčkovou a Jiřím Šťovíčkem bavil Miroslav Vlach a poslal nám těchto pár řádků:

Nenápadní mladí lidé sport znají nejen z televize, ale mohou se pochlubit i vlastní účastí na zajímavých akcích. Radka má za sebou několik triatlonů, baví ji lezení po skalách, běhá, horské kolo prohání v kopcích i na rovině. Ředitel pivovaru Hotel Na Rychtě Jirka Šťovíček se zrovna vrátil z parádní akce. " Pravidelně běhám, ústecký půlmaraton je samozřejmostí, v Praze jsem dal i maraton. Do seznamu akcí jsem zařadil i Spartana v Liberci, nyní mám v hlavě ještě Vyškov, kde 22. července se uskutečnil jeden z extrémních závodů Army Run 2017. Vybral jsem si trať nazvanou generál. Šedesát přírodních překážek na patnácti kilometrech. Pěkná dřina," říká sportovec a předává slovo dál. " Čtvrtý ročník Rychtářské dvanáctky opět přivítá celé rodiny a doprovodný program bude moc zajímavý. Začínáme v 10:00 rodinným během, 2xRun -Štafeta ukončí sportovní radovánky. Zájezd na Mt.Mlanc, rafty a feraty čeká na vítěze. Část startovného poputuje na konto nadačního fondu Plamínek naděje. Rychtářský guláš po výkonu chutná všem," tvrdí usměvavá Radka. Neseďte doma, u Labe je vždycky krásně!

Polovina září patří největšímu ústeckému běhu, Runczech pořádá již 7. ročník Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. K této akci nemusím asi více psát, bývá vrcholem sezóny pro většinu z vás a pokud si sváteční běžci vybírají jeden závod v roce, bývá to právě tento. Je to poslední letní závod, podzim letos začíná 22. září v deset hodin večer, takže běhy pořádané 23. září jsou již podzimní. Přímo v Ústí najdete hned dva, jejich startovní čáry dělí 1.600 metrů. Běh kampusem, netradiční náročný závod na 40 minut + 1 kolo areálem kampusu UJEP se běží potřetí. Akce speciální ZŠ Pod Parkem Běh pro školu hrou podruhé, loňský ročník byl označen za nultý. Kolem parku naběháte celkem 7 km.

Nemusíte samozřejmě čekat ještě čtrnáct dní, v dojezdové vzdálenosti je pár dalších skvělých běhů, Pepa Procházka se Zuzkou Rusínovou například zamířili dnes do Chomutova, já s Lubošem Šváchou jsme se sešli ve Mšeci...

Těším se na všechny bleskové i nebleskové běžce a pevně věřím, že jejich řady znovu oživí spousta nových tváří. Opravdu se nikdo nebojte přijít si zaběhat na jakýkoliv závod, poznáte, že s tím číslem to je přece jenom trochu jiné než se jít proběhnout jen tak a že vás to trochu více povzbudí ve vašich sportovních aktivitách. Většina běhů má spuštěné přihlášky předem. Krásný zbytek léta!

  

19.8.2017 Stoupák Vincence Zahradníka 12 km Zubrnice 12,6 km
20.8.2017 Běh pro Střížák 8,2 km Ústí nad Labem 4,6 km Ústecký krosový pohár Přihlásit (2/100)
25.8.2017 Večerní závody 1,6 km Děčín 15,4 km
26.8.2017 Trmická desítka za Přemyslem... 10 km Trmice 5,7 km
31.8.2017 Okruh Maxičkami 5 km Děčín 17,6 km Modrá stuha
2.9.2017 Lovochemie Agrofert Run 10 km Lovosice 17,6 km
2.9.2017 Krokudy 10,6 km Litoměřice 16,1 km
2.9.2017 Běh upřímných srdcí 5 km Ústí nad Labem 2 km
3.9.2017 Běh na Lahti 9,8 km Děčín 17,3 km Děčínský běžecký pohár
9.9.2017 Rychtářská 12°km 12 km Brná u Ústí nad Labem 6,2 km Přihlásit (62/300)
9.9.2017 Telnický kecky 8,2 km Telnice 10,6 km
16.9.2017 Mattoni 1/2Maraton Ústí nad ... 21,1 km Ústí nad Labem 2 km RunCzech
23.9.2017 Prima běh pro školu Hrou 7 km Ústí nad Labem 2 km Přihlásit (0/100)
23.9.2017 Běh Kampusem 40 min Ústí nad Labem 1,6 km

Naposledy změněno 05, srp,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Květen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31