Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Když jsem se v minulém týdnu bavil s Radkem Narovcem, majitelem behej.com, vzpomínal na nejmenovaného brněnského závodníka, který má už po kilometru běhu pěnu u úst, ale hlavně všem okolo sprostě nadává. Každý má jiný rituál, který mu při běhu pomáhá, hlavně že nemá vzteklinu doopravdy. V Česku, jako zemi, kde se už přes deset let tato nemoc nevyskytuje, nám odpadají starosti, které řeší třeba běžci v jiných zemích. Uvědomil jsem si to před pár dny, kdy jsem běhal v Chorvatsku a po vyběhnutí z turistických oblastí do kamenných polí, plání a voňavých lesů, jsem potkal minimálně tři psi jevící známky toulavosti. Můj zjev a výraz je naštěstí odehnal, ale hezčí běžci by nemuseli mít tolik štěstí. Pak by šel výkon opravdu stranou. Takže buďme rádi, že se u nás můžeme soustředit hlavně na ty časy a endorfiny, koukněte se na následující pozvánky na další běhy v Ústí.

Značka MUMIE. Co k ní dodat? Všichni ji za těch pět let znáte, tradičně vysoký standard závodů za tradičně nízké poplatky. V neděli 26. června se v 10:00 ozve na cyklostezce ve Svádově startovní výstřel pro dospělé, v 9:15 začnou běhat děti, které mají startovné zdarma. Na vše se podívejte v propozicích. Trať hlavního závodu vede po cyklostezce od svádovského hřiště, kde najdete i prostor k zaparkování. Poběžíte do Valtířova a Velkého Března, kde obkroužíte dolní zámek, dnes dům pro seniory, a vydáte se po stejné trati zpět. Pozor na výběh "u oveček", na konci stezky pod kostelíčkem ve Valtířově, je to krátký, ale prudký kopec. Hlídejte se, běžte ho ideálně se stejným úsilím jako ty dva a půl kilometry dosud, s podobným tepem. Na zakyselení těla je opravdu ještě brzo, a těch 15 vteřin, které byste zde mohli naběhnout na soupeře by bylo draze vykoupeno na zbytku trati. Občerstvovačka pod vedením vrchní Zuzany na Vás čeká na rovince za Valtířovem, poběžíte kolem ní dvakrát, na čtvrtém a šestém kilometru. Přihlášek jsem viděl zatím asi stovku, možná někteří z Vás čekají, jak se povede počasí. Vypadá to dobře, k ideálním podmínkám bude scházet pravděpodobně jen trochu nižší vlhkost vzduchu, která po kombinaci horka a následných dešťů bude kolem 70%. 

Ze silnice do terénu Vás zve další závod krosového poháru. Tentokrát to budou dva okruhy "kolem studánky" na Střížovickém vrchu. Start je kousek od Střížovické ulice v 18 hodin viz propozice. Závod se běží ve všední den, takže pokud jezdíte o víkendech mimo Ústí, nic Vám nebrání se jít proběhnout. Počítejte s tím, že těch 6,5 km je poměrně členitých. S organizací pomáháme tradičně i my, takže po závodě budou na našich stránkách výsledky, tak jak jste letos při závodech UKP navyknutí. 

Tento běh je posledním v "jarní" části termínovky. Čekají nás prázdiny, ale i v letních měsících najdete v Ústí závodní běžecké povyražení. Těším se nashledanou na některém z výše uvedených běhů a pokud Vám to nevyjde, tak krásné léto!

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31