Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Běh pro Střížák - sólo závod Petra Zudy a další vítězství Jarmily Sobecké

(5 hlasů)

Celkové výsledky

Výsledky kategorie

Fotogalerie od Miroslava Vlacha

Běh pro Střížák si letos zapsal již 12. pokračování. Závod pořádá Strana zelených Ústí nad Labem, konkrétně můžete mezi pořadateli vidět mimo Vládi Růžičky ing. Dušana Osleje s rodinou. Letos nám připravili jednu změnu, a to místo startu. Startovalo se u parkoviště při cestě ze Střížovic, ale trať zůstala stejná, ta nejklasičtější možná, vydupané kolečko na Střížáku, které se běželo třikrát. Vzdálenost závodu tak činila 8,2 km a převýšení 130 metrů.

Na start se postavilo přesně 50 běžců, 46 do hlavního závodu a 4 děti se přihlásili na jedno kolečko. Nejlepší mezi nimi byl Tomáš Kalenský. V hlavní závodě šel po startu do čela Petr Zuda a běžel si opět svůj závod. "Je to špatný, běhat takhle sám," krčil nicméně po závodě rameny. Za ním na druhém místě běžící Ladislav Vojtěchovský musel ve druhém kole odstoupit pro zranění, způsobené pravděpodobně vinou špatného došlapu. Věříme, že se dá rychle do kupy!

Za ním byla skupinka, z ní se postupně vydělil Jirka Vlček a Jakub Merle (přijel k nám z Kraslic), v tomto pořadí také doběhli do cíle. Pak finišovala trojice Eliáš, Růžička a Slezák. Vláďa Růžička vyhrál kategorii starších mužů. Na šestém a sedmém místě celkově doběhly Jarmila Sobecká a Zuzana Rusínová, dělilo je dnes 40 vteřin. Na stupních vítězů je doplnila v jediné vypsané ženské kategorii Dáša Musilová z Jílového. Těsný souboj o stříbrnou medaili v mužské veteránské kategorii pro sebe rozhodl Petr Watzke před střížovickým domácím Jiřím Masorsičem.

Při pohledu do výsledkové listiny vidíme, že Sabina Hrušková (2002) se pomalu přibližuje ke stupním vítězů i mezi dospělými a ještě o čtyři roky mladší Maya Losová dnes dosáhla se svým výkonem pod 42 minut na šesté místo mezi ženami.