Běh kolem Jedlové hory - teplé počasí, čtyři desítky účastníků, první Zuda a Rusínová

07, kvě,2017
1188
Ohodnotit tuto položku
(7 hlasů)

Oficiální výsledky:

Výsledky celkem

Výsledky kategorie

Na parkovišti u kurtů v Chlumci dnes startoval další závod Ústeckého krosového poháru. Čtrnáctikilometrová trať vedla přes dálnici kolem letiště a následně dvakrát obkroužila Jedlovou horu, načež se vrátila zpět k místu startu v Chlumci, kde byl i cíl závodu. Počasí bylo větrné a na běh mohlo být trochu chladněji, z nebe ani nekáplo, což ocenili hlavně pomocníci hlavního pořadatele Vládi Růžičky z Dobrovolnického centra. V mužích zvítězil jasně Petr Zuda, jehož největší regionální sokové dnes zamířili jinam. V ženách pak doběhla prví v čase těsně nad jednu hodinu Zuzka Rusínová.

"Super trať, moc se mi líbila," říkal mi Petr Zuda po doběhu. Přidal také příhodu z trati: "U rybníka mi tleskali nějací rybáři, když jsem běžel dál, slyšel jsem to tleskání stále, tak jsem si říkal, že je mi někdo v patách. Pořád jsem přidával, ale tleskání se pořád ozývalo, až pak jsem si všiml, že mi plácá číslo o tričko."

"Trať byla jako z pohádky," nešetřila slovy chvály ani vítězná žena Zuzka Rusínová. S podobným hodnocením trasy souhlasili i další běžci. Za Zuzkou doběhla Jarmila Sobecká, která dlouhodobě laboruje s kyčelními bolestmi. V ženách nad 40 let z toho bylo jasné první místo před Veronikou Vágnerovou a Jiřinou Peckovou. Zuzku na stupně vítězů v kategorii žen do 39 let doprovodila skvěle běžící Dagmar Musilová z Jílového (celkově třetí žena) a Jana Nováková.

V mužích na druhém a třetím místě celkově doběhli Jirka Vlček a Miroslav Svoboda. "Přes jedenáct kilometrů jsme běželi spolu, pak Jirka protáhl krok a utekl mi," říkal v cíli Míra Svoboda. Oba jsou věkově v jiné kategorii než Petr, v mužích 40-54 let, která byla nejpočetněji zastoupená. Třetí zde byl Vláďa Slezák z Povrl. Za Petrem Zudou v mužích do 39 let doběhl Lukáš Eliáš (celkově čtvrtý) a Ladislav Lukšík. V nejstarší mužské kategorii nad 55 let si doběhl pro vítězství Vláďa Růžička (celkově pátý!) před Jardou Novákem a Miroslavem Čekanem.

Naposledy změněno 07, kvě,2017
Zveřejněno v Články
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Březen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31