Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Výsledky celkem  Výsledky po kategoriích

Fotogalerie

Když jsem ráno nákladal u Vládi Růžičky věci na závod a bavili jsme se o dnešním závodě, zadoufal jako hlavní organizátor v účast třiceti běžců. K prezentaci nakonec přišlo ještě o polovinu běžkyň a běžců více, silná byla i skupina dobrovolníků (tedy spíše dobrovolnic). Ty se záhy rozjely na svoje stanoviště na trati zajistit občerstvení a pomoci s orientací. Role startéra se ujal zástupce spolupořadatele USK Provod UL Jarda Sova a když dorazil fotograf a propagátor ústeckých běhů Miroslav Vlach, mohlo se pomalu startovat. Ještě jsem zapomněl pochválit počasí, i to bylo běžecké, 20 stupňů a trochu pofukovalo. Krátce po desáté se ozval výstřel a aktivní účastníci akce vyrazili vstříc devatnáctikilometrové trati. 

Pustil jsem časomíru a vydal se okusit alespoň pár kilometrů z trati, běžel jsem asi tři a půl kilometru proti směru závodu a zpět, proběhl jsem si úsek pod letištěm a Úžínem, byl jsem zvědavý na ten "brownfield", co nám Vláďa sliboval. Trať byla dobře značená (zaznamenal jsem jen jednoho běžce, co si zaběhnul) a hlavně vybraná tak, že ji drtivá většina běžců chválila, běh po krásných loukách a lesích, v závěru pak již zmiňovaný kontrast s areálem úžínské plynárny. Trať byla pěkná, ale náročná, řada běžců dobíhala hodně vyčerpaných.

Chtěl jsem stihnout fotit i stopovat časy, ale jak to tak bývá, oboje se nakonec povedlo ne zcela. Nezachytil jsem na cílových fotografiích pár běžců (omlouvám se jim) a čas jsem běžel vždy zmáčknout až poté, co jsem splnil fotografické povinnosti. Takže v neoficiálních výsledcích máte všichni cca o pět vteřin horší čas, v oficiálních výsledcích bude vše přesně. 

Téměř přesně za hodinu a čtvrt proběhl cílem vítězný Petr Zuda, na trati si vypracoval nakonec náskok pěti minut. Z dvojice Eliáš - Szabo byl nakonec úspěšnější druhý jmenovaný. Na čtvrtém místě doběhl Vladimír Růžička, který byl na poslední občerstvovačce ještě za Miroslavem Svobodou, ten byl nakonec pátý. Oba tito borci běželi v kategorii Muži B (40-54 let). Za nimi už doběhla v doprovodu děčínského Josefa Procházky první žena, Kateřina Ježková z Litoměřic. Skvělý výkon a skvělý čas 1 hodina 28 minut. Mezi nejstaršími muži si pro vítězství doběhl Jiří Hudák z Bíliny, v ženách nad 40 let pak místní běžkyně Jiřina Pecková.

Všichni běžci se dostali zdárně do cíle a pak už se jen čekalo na vyhlášení vítězů. Deset minut po jeho skončení už na místě nikdo nebyl a za dalších deset minut byly i všechny věci naložené. Místo vypadalo, jako by se tu nikdy žádný závod nekonal. Jen pošlapaná tráva připomínala, že tu Ústecký krosový pohár napsal další kapitolu. 

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31