25, čvc,2016
2068
(5 hlasů)

Fotogalerie

Mladíka z Třebenic Zdeňka Pince nahání na Střížáku už pěkný zástup sportovců, ale on prohrávat prostě neumí. V neděli několikrát měnil obutí, potom stejně u plotu klouzal, aby to na rovině napálil jako vždycky a za sebou nechal všechny ostatní. Běh do vrchu s Mumií vytáhl z příjemného kanafasu třiapadesát bláznů, kterým bláto a kaluže nevadí. Start byl u plavecké haly, cíl nad hospůdkou Pohoda u vysílače. Není to dlouhá trať (2,5km), ale solidní stoupání, někteří běžci ve finiši viděli snad exekutora, jak bledli v obličeji. Mimo oficiální soupisku běžela Lada Vojtíšková, která za pomocnou pohonnou jednotku zvolila krásného psa. V cíli měla sice moc dobrý čas (09:20), na Pince by to stejně nestačilo. " Jmenuje se Bugy z Dlouhého vrchu, já ji říkám Bubák. Je to  Německý ohař, stáří tři roky. Už jsem s ní běžela nejméně deset krosových závodů, táhne jako dobře promazaný naviják, ale na toho mladíka v červeném dresu bych neměla, kdybych měla u pasu celou smečku. Jmenuje se to caniscros. Pes má speciální postroj, v létě se běhají závody tak na 5-7 kilometrů, v zimě delší," vysvětluje závodnice s čelenkou. V kategorii nad padesát let vyhrál Vladimír Růžička. Mladší kategorii žen do cíle přivedla závodnice USK Provod Ústí nad Labem Jarmila Halířová, tu zkušenější Marcela Vyšatová. Petr Kostovič se připravoval na Mosazného muže, Luboš Švácha přijel ze Mšena, nejmladší účastnicí byla jako vždycky Sabinka Hrušková (14). Všichni chválili časomíru, bezvadná byla tombola. PARÁDA!