Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Adventní noční běh, informace před vyběhnutím

02, pro,2016
2281
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

V neděli má být krásné počasí, polojasno a kolem nuly, takže je jasné, co se stane, až se sluníčko schová za Krušné hory. Vykouknou hvězdy spolu se srpkem měsíce, který bude jen pět dní starý, teplota klesne pod nulu a začne nádherná zimní noc. Kroky mnoha lidí z Ústí i okolí však nebudou ještě směřovat domů zapálit druhou adventní svíčku, ani do vydýchaných obchodů, ale na cyklostezku u Mariánského mostu na Adventní noční běh, kde se na čerstvém vzduchu vydýchají nejen plíce, ale v přítmí nábřeží i oči. Co je ale hlavní, i letos budeme pomáhat někomu, kdo to velmi potřebuje. Petr Cibulka utrpěl těžké poranění míchy v krční oblasti, je z něho kvadruplegik. Více o jeho osudu uslyšíte v neděli večer. Přinášíme Vám pár odpovědí, které se Vám před během možná budou hodit. 

Kdy a kde se startuje?

V neděli 4. prosince v 17 hodin, Střekovské nábřeží u Mariánského mostu. 

Jak se na start dostanu?

Přijeďte MHD (Krajský soud), nebo autem, v okolí je dost parkovacích míst. Cestu najdete bez problému, uvidíte startovní bránu, stany, plno lidí a z dálky ucítíte vůni svařáku, s tím ale počkejte raději až po běhu.

Jak se na běh přihlásím?

V místě startu, od 16:00 - 16:45. Nahlásíte svoje jméno a dostanete startovní číslo. Pořadatelé moc a moc prosí, abyste to nenechávali až na poslední minuty. Takže ideálně do půl páté. 

Jak můžu pomoct Petrovi?

Sbírku zajišťuje Plamínek naděje, celý proces je legislativně ošetřen. Již v této chvíli je kasička zapečetěna příslušným úřadem. Přineste si přesnou částku, kterou chcete přispět, a která skončí v kasičce. Rozpečetění provede stejná úřednice, která nejprve zkontroluje pečeti. K tomu dojde, stejně jako ke spočítání finančních prostředků, které sbírka přinesla, pravděpodobně v úterý. Přispět do kasičky samozřejmě můžete i když nepoběžíte. Pokud se na běh nedostanete, můžete přispět na účet Plamínku naděje a do zprávy pro příjemce napište "Petr Cibulka".

Moc neběhám, je nějaký časový limit?

Není :)

Jak se měří čas?

Svépomocí, tedy žádné čipy, žádné fotobuňky. Až budete dobíhat, koukněte se na čas na světelném displeji v cílové bráně. Pokud chcete být ve výsledcích, čas nahlašte u stolku. Pokud tam být nechcete, nic nenahlašujte, a je to.

Budu se mít kde převléknou a nechat věci?

V místě startu bude stan, který bude sloužit jako šatna. Myslete na teplé náhradní oblečení a také na čelovku.

Jaký je program po závodě?

V 17:45 budou vyhlášeni tři nejlepší muži a ženy z běhu, poté se dozvíte něco o Petrovi. Následuje tombola a vyhlášení letošního běžeckého poháru s Mumií. U toho všeho na Vás čeká svařené víno a vánočka. 

Finanční pomoc je pro Petra důležitá, ale troufám si říci, že mnohem důležitější pro něho i jeho blízké okolí je to, že plno lidí na něj myslí a podporuje ho. 

 

Naposledy změněno 02, pro,2016
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30