Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

2HRADY - Prima běhy technicky zabezpečovaly MČR veteránů

11, říj,2015
1960
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nedaleko Jičína se v rámci závodu 2HRADY konalo 3. října Mistrovství České republiky v běhu do vrchu veteránů. Trať závodu byla kdysi navrhnuta tak, aby se zde mohli poměřit vrchaři, krosaři a silničáři, nejde tedy o úplně typický vrchařský závod. Nenáročný profil trati ji předurčil pro konání veteránského šampionátu. Některé kategorie byly velmi silně obsazeny, nejstarším účastníkem byl 88 letý František Bém z Liberce. Sjelo se zde i mnoho běžců z české špičky, např. dlouhodobě nejlepší český vrchař Robert Krupička, vynikající skyrunner Jan Havlíček nebo reprezentantka Táňa Metelková.

Prima běhy zde poprvé vyzkoušely ve větší míře přihlášky systémem TicketPortal a odbavení na místě čárovým kódem. Vše běželo skvěle a na místě při prezentaci se u stolku s prezentací netvořila žádná fronta, odbavení trvalo několik vteřin. Hlavní závod odstartoval v 10 hodin, pět minut poté se na trať 1.500 metrů dlouhou vydalo 76 žáků a žákyň.

V mistrovském závodě se už během prvního silničního úseku vytvořila čtyřčlenná vedoucí skupina, ze které před Bradlecem poodběhl Robert Krupička, který si i po zbytek závodu kontroloval asi čtvrtminutový náskok. Za ním se seřadili Martin Berka, Jan Havlíček a Radim Berka. Další skupinku přivedl do cíle Jirka Čivrný. V ženách využila rychlé trati Adéla Stránská, která v druhém, 2,5 km dlouhém, silničním úseku předběhla držitelku traťového rekordu Táňu Metelkovou a doběhla si pro vítězství.