Aktuality
Pořád se běhá. Zde najdete články o bězích a běžcích.

Žernosecký půlmaraton s rekordní účastí

Napsal:
08, čvc,2017
2812
Ohodnotit tuto položku
(4 hlasů)

Oficiální výsledky

Hlavní závod - celkové pořadí

Hlavní závod - kategorie

Úderem desáté hodiny dopolední se na trať náročného Žernoseckého půlmaratonu vydalo 53 běžkyň a běžců. Trať zaznamenala od loňského roku drobné změny v oblasti Varhoště, ale závodníci se s touto změnou vypořádali bravurně. Trať nepatří mezi typické půlmaratonské tratě. Dlouhých a rovných úseků je jako šafránu a závodníky prověří lesní cesty a převýšení. Od Labe vystoupají na vrcholky Českého středohoří dvakrát, celkové převýšení činí cca 800 výškových metrů. 

Na start se postavilo 12 žen a 41 mužů. Mezi nimi nechyběl ani bývalý olympionik a reprezentant v boxu Lukáš Konečný. Něžné pohlaví reprezentovala jeho svěřenkyně, mistryně světa v boxu Fabiana Bytyqi. Tým boxerů z Ústí nad Labem doplnil Sebastian Bytyqi, bratr Fabiany, který rovněž startuje slibnou kariéru v boxu.

Svěřenkyně Lukáše Konečného Fabiana s bratrem Sebastianem doplnila: "Nádherná příroda s krásnými panoramaty. Líbil se mi rozmanitý povrch. Celý závod doprovázela velmi přátelská atmosféra, kdy si jednotliví účastníci závodu pomáhali. Servis občestvovacích stanic byl na vysoké úrovni."

Vítězem v mužské kategorii se stal Jan Řebíček s časem 1:38:54. Vítěz nám k závodu řekl: "Bylo to dobré a hezké. Náročnost bych ohodnotil na 3,5 z 5 bodů. Pokud mi to termínovka dovolí, určitě se vrátím příští rok znovu. Chyběly fáborky, naběhl jsem asi o kilometr více, protože jsem bloudil." Druhý v pořadí se v cíli objevil David Siruček. K průběhu závodu doplnil: "Trať už nechci vidět. Technicky velmi náročné a díky chybějícím fáborkům jsem si zaběhl. Vím, že pořadatelé se snažili úmyslené poničení opravit a zajistit hladký průběh závodu."

Vítězkou ženské kategorie se stala Kateřina Erlichová ve výborném čase 1:59:52. Ta zmínila: "Přírodní tratě jsou vždy lepší než asfalt. Tatínek mě doprovázel na kole. Na občerstvovacích stanicích byl výtečný servis. Jediným mínusem bylo stržené značení na trati. Úsek od Hlinné se mi běžel mnohem lépe díky klesajícímu profilu trati."

Pořadatel závodu Antonín Knobloch vyjádřil spokojenost s organizací a průběhem celé akce a bude se těšit na jubilejní pátý ročník, který proběhne opět příští rok v červenci. Jediným šrámem na kráse bylo poničené značení trati mezi 7. a 8. kilometrem, které se pořadatelé snažili opravit před proběhnutím závodníků. Pořadatelé vyjádřili lítost nad komplikacemi s úmyslně poničeným značením. "Pro příští ročník se pokusíme značení vylepšit a zajistit více pořadatelů na trati.", dodal Antonín Knobloch

Naposledy změněno 14, čvc,2018
Pro psaní komentářů se přihlašte
« Září 2021 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30