Ohodnotit tuto položku
(2 hlasů)

Organizátoři několika běžeckých akcí v Ústí nad Labem a okolí spojili síly a připravili si pro své příznivce před koncem roku ještě jednu bonusovou událost. Tentokrát však nepůjde o překonávání rekordů a sbírání bodů do žebříčku. Smyslem ADVENTNÍHO NOČNÍHO BĚHU aneb Ukončení ústecké běžecké sezóny, jak je akce nazvána, je především podpořit patnáctiletou Adélku, která je kvůli rozštěpu páteře upoutána na invalidní vozík. Adélka však navzdory svému handicapu aktivně sportuje za NOLU Teplice vrhá koulí, hází oštěpem, jezdí na handbiku a v zimě na monoski, plave a věnuje se také hudbě na zobcovou flétnu.

Adélku bude možné podpořit 12.12.2015 na cyklostezce (Střekovské nábřeží) u Mariánského mostu formou dobrovolného startovného. U registrací bude připravena zapečetěná kasička Plamínku naděje, do které bude moci každý přispět dle svého uvážení a svých možností. Společnost Spolpharma navíc za každého účastníka běhu věnuje 20 korun. Veškerý výtěžek bude předán Adélce a její mamince, které by měly, pokud vše vyjde jak má, osobně dorazit. Vybrané prostředky pak budou použity na novou rehabilitační metodu.

Start závodu je v 18:00. Večerní čas znamená jediné - poběží se za tmy. Osvětleno bude pouze zázemí v prostoru startu a cíle. Veřejné osvětlení přímo u trasy běhu není, tudíž je nutnou výbavou pro účast čelovka, případně baterka. Pětikilometrovou nenáročnou trať po cyklostezce od Mariánského mostu ke Střekovskému zdymadlu zvládne opravdu každý. Pořadatelé navíc všem běžcům doporučují vánoční, pohodové a "povídavé" tempo.

Organizátoři, kterými jsou Pivovar Hotel na Rychtě, EC Lokomotiva Mumie, Plamínek naděje, Dubické běhy a RunCzech, si od běhu, nad rámec charitativního rozměru, slibují také příjemnou předvánoční atmosféru a společné rozloučení s končící běžeckou sezónou. Pro účastníky bude v cíli připraveno vánoční občerstvení v podobě svařáku, teplého čaje nebo čerstvé vánočky. 

Registrace bude možná pouze na místě od 17:00 do 17:45. Po doběhu posledního běžce dojde k vyhlášení tří nejrychlejších mužů a žen, slosování startovních čísel a vyhlášení celkových výsledků Ústeckého běžeckého poháru s Mumií 2015. 

Zván je opravdu každý. Čelovku a dobrou náladu s sebou! 

Pro psaní komentářů se přihlašte
« Červenec 2020 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31