Rychtářská 12° roztočí běžecký podzim

Tisková zpráva    Propozice a přihlášky

Již 3. září se běží další ročník Rychtářské 12°. Dva uplynulé ročníky se těšily Vašemu velkému zájmu, což svědčí o tom, že byl závod kvalitně připraven. Jaký bude další ročník a co nás čeká v následujících letech? Zeptali jsme se jedné z organizátorek akce, paní Radky Kubíčkové.

18, srp,2016

Jen počkej zajíci

Všichni přeci znáte šikovného zajíce a životem ošlehaného šedého chlupáče, který nerad prohrává. Ono pohádkové přirovnání se přímo nabízí před připravovaným závodem v Trmicích. Zdeněk Pinc jako rychlý ušák, Pepa Procházka věčný pronásledovatel. V sobotu 27. srpna se opět ujme role sportovního komentátora Petr Kostovič a startovních čísel bude zase víc než v loňském roce. Možná, že přijede  velký favorit Ondřej Čadek z Kladna, Jirka Čivrný, Martin Roubíček, Láďa  Vojtěchovský, Petr Zuda. Jirka Vlček, a další borci, kteří bělovlasého Přemysla Oráče dobře znají. Všichni touží po skalpu toho nejmladšího, Zdeńka Pince. Ten nejzkušenější, který zaběhl maraton  v Berlíně, Paříži, Karlsruhe, Praze.... se celý červenec individuálně připravoval, aby vrátil mladíkovi v červeném dresu porážku z Milady.

17, srp,2016

Běh upřímných srdcí na Miladě 10. září, pomozte Davídkovi a Honzíkovi

Mapa trati na 5 km

Davídek potřebuje nová ouška, Honzík rehabilitaci. Seznamte se s osudy obou chlapců na stránkách Nadačního fondu Matěje Proška. Tento fond pořádá 10. září od 10:00 u jezera Milada charitativní akci. Pokud na ní dorazíte se svými dětmi, rozhodně se nebudou nudit, jak je patrné z přiloženého plakátu, čeká je celá řada zábaviček. Součástí programu je i běh na 5 km (jako hlavní závod dne), kratší běh na 1 km a také běhy pro děti. Všichni, kdo pro Vás program připravují, dělají vše zdarma a tak veškeré vybrané finanční prostředky obdrží rodiny obou chlapců ve 100% výši.

10, srp,2016

Honza Adamec z Dobětic uběhl v Německu sto mil

Já vím, na Střížáku se běhají jiné závody, ale tenhle učitel je tvrdohlavý jako mezek a fyzičku má náramnou. Možná, že učí zrovna vašeho kluka. Koncem července vyjel k sousedům, aby v městečku Ruhpoldingu jako jediný Čech změřil síly s blázny na trati dlouhé sto mil. Necelá padesátka vytrvalců se dala do pohybu 29. 7. kolem druhé odpoledne s jediným cílem, doběhnout ve stanoveném limitu 33 hodin. 

09, srp,2016

Pincovi dáme pořádnou cihlu na záda

Do Stadic jsem jel vláčkem, Troška musel v Ústí opisovat, jinak to nevidím. Strojvůdce v montérkách nejprve oznámil zpoždění, čekalo se na rychlík z "NDR". Potom napomenul několik cestujících, že si neumí orazítkovat jízdenku, která se to strojku nevešla. Než rozpohyboval starou lokálku, upozornil nás, že některé stanice projíždí, proto musíme hlásit výstup předem. K mému úžasu u Přemysla Oráče zastavil, aby se pokochal pohledem do kopců, kam směřoval Růžičkův závod. Jarmila Sobecká přijela na startovní čáru v krásném autíčku, klidně si mohla převzít diplom hned, vyhrála s velkým náskokem. 

07, srp,2016

Trať na Suchou byla rozmočená, popralo se s ní 33 běžců

Výsledky celkem

Výsledky kategorie

Diplomy (s fotkou běžce) - kliknutím na startovní číslo

Fotogalerie IFotogalerie II

Pokud lze Ústí nad Labem charakterizovat jako město, kde se šedivá patina průmyslového sídla se sociálními problémy střetává se svěží zelenou nádherou Českého středohoří, pak další závod Ústeckého krosového poháru tento kontrast přijal za své. U stavitele tratí, Vládi Růžičky, jsme na něco podobného zvyklí, jen si vzpomeňte na proběhnutí úžínským brownfieldem v rámci Jedlovky. Tentokrát byla prezentace přímo pod dálnicí D8 u obce Stadice, start pár metrů od této významné liniové stavby, aby následně trasa vyvedla běžce na krásné louky a lesy kolem obce Suchá. Jejich půvab neutrpěl ani dešti v minulých dnech, jen to napomohlo důvěrnějšímu kontaktu s běžci, bláta bylo místy opravdu dost. Trať byla složená ze dvou okruhů, nejprve se běžel malý, pak velký, a na závěr opět ten malý. Diváci tak viděli probíhat běžce hned třikrát. 

07, srp,2016

Ústecký krosový pohár pokračuje ve Stadicích již v neděli

Ani další z běhů poháru, který má ve svém názvu přívlastek "krosový", Vás rozhodně nebude nudit. Čeká na Vás 11,2 km terénem s absolutním převýšením 175 metrů, celkově ale nastoupáte kumulativně přes 300 metrů. Trať je vedena téměř výhradně terénem, až na drobný úsek u startu a cca 300 metrů u obce Suchá. Start najdete snadno, pokud sjedete z dálnice D8 ve směru z Ústí na odbočce u Stadic (těsně před rozestavěnou křižovatkou), je místo startu i prezentace umístěno vlevo podjezdem pod dálnicí, na staré nepoužívané komunikaci. Do těchto míst je ovšem zákaz vjezdu, respektujte značení a odstavte automobil ještě před zákazovou značkou.

03, srp,2016

V Povrlech se tleskalo především těm dříve narozeným

Fotogalerie

Na Střížáku kolikrát potkávám borce kolem padesátky, pár jich znám osobně, ale tzv. krátký triatlon Mosazný muž v Povrlech vyžaduje trochu víc, než dobré obutí a solidním plíce. Poctivá třístovka ve vodě, potom dvanáct kilometrů v sedle, tři kola kolem přehrady. Byl to už 29. ročník a sešlo se tam 112 nadšenců různého věku. Mezi omladinou jsem pozdravil Petra Kostoviče (54), Kamila Němce (66), Pavla Čmelíka (70), Honzu Horáčka (70). Zkušenostmi zavoněla Alena Vrátná, Jana Vápeníková. Bezvadná parta, která  propadla náročnému sportu. Nápisy na jejich dresech napovídaly víc.

31, čec,2016
« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30