Běh Milana Varcholy pod jasným nebem pro Zudu

Výsledky kategorie

Výsledky celkové

Fotogalerie   Fotogalerie od Luboše Šváchy

Přesně padesát běžců se postavilo na start prvního letošního ústeckého běhu. Závod zařazený do Ústeckého Provod krosového poháru odstartoval i letos syn Milana Varcholy, který přivezl putovní pohár pro vítěze. Po letošním ročníku na něm bude vyryto jméno Petra Zudy, to však v 10 hodin, kdy se běžci začali trousit do prostoru startu, nebylo ještě jasné. Co však jasné bylo, to byla obloha, závod se běžel za nádherného zimního počasí pod vymeteným azurovým nebem, na ušlapaném křupavém sněhu, za teploty těsně pod bodem mrazu.

22, led,2017

Registrace na Ústecký krosový pohár otevřeny, běh Milana Varcholy se kvapem blíží

Registrace: www.primarun.cz

Formát, ve kterém se letos poběží Ústecký krosový pohár podporovaný společností PROVOD, jsme vám již představili zde. Stejně tak i to, že mediálním a technickým partnerem poháru jsou Prima běhy. Dnešním dnem se otevírají registrace na závody poháru na stránce www.primarun.cz. Pokud se zaregistrujete předem, budete u prezentace obratem odbaveni a pomůžete organizátorům. Startovné 40 Kč zaplatíte vždy až na místě. Společnost Prima běhy je registrována pro sběr těchto dat na sportovní akce u Úřadu na ochranu osobních údajů a nakládá s nimi v souladu s platnou lagislativou. Těšíme se na Vás na závodech UKP 2017!

02, led,2017

Proč běhají, když nemusí

Přiznám se bez nápovědy, je to moc příjemné, když vás někdo pozná na Milešovce v převlečení za sněžného muže. Většinou to jsou běžci. V sobotu jsem potkal v Tisé Petru Fiklíkovou, zářila jako sluníčko. U Turistické chaty mě zval na panáka mladík, kterého jsem prý fotil v Povrlech. V neděli jsem se drápal odvážně na Milešovku a zrovna když mi docházel kyslík, přilepil se na mne neznámý borec s tvrzením, že jsem ho zachránil ve Starých Splavech před ostudou. Spletl si cestu.To se může stát každému.

02, led,2017

Silvestrovský běh od Hasy k Hase ovládl Flégl, Jirka Vlček třetí

Výsledky  Fotogalerie Luboše Šváchy

Rok definitivně končí, nepoznám to ani tak podle rytmů přírody, ale z toho, že jednou ráno parkuji na dlažbě Třebízského ulice v Roudnici. Řada aut po její pravé straně roste až nahoru ke kruháčku. I když je pod nulou, stupínek dva, kočičí hlavy nekloužou, což je dobře. Pamatuji ročník, kde v první prudké zatáčce padesát metrů po startu bylo kluziště a pořadatelé sháněli písek, aby aspoň někdo zabočil k Labi. První, koho potkám na chodníku je Jarda Chramosta, pro něj to bude dnes sprint. Před závodní kanceláří vidím Luboše Šváchu v civilu, antibiotika velí k odpočinku, ale mává dvěma fotoaparáty a slibuje milion fotek. Z prezentace odchází Vlasta Flégl běhající za Vrchlabí, ale bydlící v nedalekých Kralupech (pamatuji si to snad z našeho letního rozhovoru dobře), dále Jirka Vlček a z parkujícího auta vyskakuje Michal Michálek. Tak to asi nevyhraju. Celkem se nás sjelo 120, plus Jirka Malý, jehož uhlíková stopa je díky permanentní kolodopravě (samozřejmě i dnes) v roce 2016 opět nulová.

31, pro,2016

Panečku, to je sportovní hvězda - Jana Šindlerová v nároďáku

Je dobře, že hodně lidí se dalo na běhání, opravdoví sportovci nezklamou v žádné situaci. Jen tak letmo jsem si na facobooku všiml skromné ženy, kterou jsem náhodou potkal ve Svádově při desítce. Stručná informace popisovala její start ve Španělsku v národních barvách Nebyl to žádný výlet, konalo se tam Mistrovství světa v běhu na 100 km a Jana Šindlerová z Ústí reprezentovala naší malou zem. V novinách jsem to neviděl, tak jsem ji navštívil, abych ověřil fakta.

22, pro,2016

Ústecký běžecký pohár s Mumií se v roce 2017 neuskuteční

Krosová desítka s Mumií v roce 2015 (foto autor)

Když jsem obdržel mail od Honzy Kostoviče, že v následujícím roce nebude Mumie pořádat svoje závody, mým prvním pocitem bylo zklamání, zažil jsem na jejich akcích tolik krásných chvil. A určitě nejsem sám. Jako organizátor si však umím představit i to ohromné množství práce které za každým závodem stojí. Od propagace, vyjednávání s úřady, sponzory až po jednání s dodavateli a vyúčtování celé akce. Příprava závodu, pokud má mít nějakou úroveň a lidi bavit, není jednoduchá a odčerpá spoustu času. A ten organizátoři z Mumie už prostě nemají kde brát. Pevně věřím, že tento článek není epilogem UBP s Mumií, ale jen předznamenáním nadechnutí, a někdy v budoucnu se opět s nějakým jejich závodem setkáme.

19, pro,2016

Ústecký PROVOD krosový pohár 2017 nabízí 10 závodů

Propozice

Organizátoři UKP, Vladimír Růžička ve spolupráci s atletickým oddílem USK PROVOD Ústí nad Labem (zastoupený Jardou Sovou), zveřejnili propozice následujícího ročníku. Pohár láká na zajímavé tratě, lepší dostupnost startu, vylepšené technicko-provozní zabezpečení, zrychlené vyhlašování výsledků a v neposlední řadě na prize money přesahující 20 tis. Kč. To vše je možné díky sponzorovi poháru ústecké firmě PROVOD.

11, pro,2016

Startovní číslo navléklo v neděli pod mostem cca 350 skvělých lidí

Fotogalerie  Video Video

Noční benefiční běh se povedl. Kdybych měl sestavovat seznam místních běžců, kteří se zapojili do večerní akce, určitě bych na někoho zapomněl. Bylo jich tam skutečně dost. Kdybych vyhodnocoval vzdálenost v kilometrech do trvalého bydliště, určitě by mezi favority patřil Zdeněk Pinc z Třebenic. Jako vždy přijel s dědečkem a usměvavou maminkou.

05, pro,2016
« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30