Běhej.com a Prima běhy spustily společně novou verzi termínovky sportovních akcí

Prima běhy se koncem loňského roku dohodly na úzké spolupráci s největším českým běžeckým webem a časopisem Behej.com. Prvním viditelným počinem je spuštění zcela nové termínovky na stránkách Behej.com. Všechny závody jsou vykreslené v mapě, a do jejich vyhledávání je přidána možnost pátrat v okolí bydliště nebo jiného bodu, třeba místa dovolené. Termínovka v sobě zároveň sdružuje přihlašovací systém na závody, který je pro organizátory zcela zdarma. Osloví tak především malé a střední akce, které přihlašování předem řešily zatím pouze maily či formulářem na svých stránkách, popřípadě je neřešily vůbec.

21, úno,2017

Takovou asi Jarmilu Sobeckou Halířovou neznáte

Fotogalerie

Přiznám se bez mučení, že jsem to vůbec netušil, že na Střížáku běhá Mistryně Evropy v canicrossu. Bydlí v hezkém domečku na kraji Chabařovic,  společnost ji dělá manžel, dvě dcery, kocour a šest psů. "Ti nejmenší jsou vlastně stařečkové na dožití,  původně to byl dárek pro maminku, ale nějak se jim od nás nechtělo. Silné běžecké smečce vládne jedenáctiletá Sessila, s tou jsem byla několikrát na evropské bedně, v roce 2008 na nejvyšším stupni. Začínala jsem s běháním jako školačka v Ústí, potom jsem se dostala na sportovní gymnázium do Jablonce nad Nisou, v roce 1993 jsem se stala juniorskou Mistryní republiky na osmistovce. To už je pravěk, jak by řekl herec Polívka. Následoval Olymp Praha, tam jsem běhala hlavně 1500 m a 5000 m. Pár medailí z republiky mám," směje se Jarmila.

21, úno,2017

Jak by to dopadlo, kdyby měl Pinc v Hrbovicích kompas?

Fotogalerie

Ten kluk běhá rychle, někdy až moc. Zase zakufroval! Našel jsem si místo v terénu a vyčkával. Čas jsem si krátil pohazováním kluzkých míst suchou trávou a najednou se kolem mě přehnal Petr Zuda. No to jsem tedy pos ..... Petře omlouvám se. V cíli jsem slyšel z úst několika sportovců, že to byl dost drsný závod. Ve sněhu, na ledu, v močůvce, několik solidních srázů, kde hrozil pád. V květnu by to byla romantika kolem jezera Petri, v letošní zimě očistec.

13, úno,2017

Těžká trať Hrbovické desítky prověřila 44 běžců

Výsledky celkem   Výsledky kategorie

Video ze startu

Palivový kombinát poskytl zázemí druhému ze závodů z letošní série Ústeckého Provod krosového poháru. Na start těžkého závodu sněhem a vodou se postavilo nakonec 44 odvážných žen a mužů. Trať se klikatila mezi dálnicí a Chabařovicemi, měřila celkem 9,7 km, a její náročnost nespočívala jen v terénu, kdy bylo nutné myslet na každý došlap, ale kladla nároky i na orientaci běžců a sledování značení. "Nenudila jsem se ani metr," shrnula své pocity v cíli Zuzka Rusínová. Nejvíce si asi zaběhl celkově třetí Zdeněk Pinc. O náročnosti trati svědčí i to, že ani ti nejlepší běžci nestlačili čas na necelých deseti kilometrech pod 40 minut.

12, úno,2017

Hrbovická desítka

V neděli 12. února nás čeká další závod Ústeckého Provod krosového poháru Hrbovická desítka (propozice). Přihlásit na závod se můžete zde. Jakou trať si to na běžce nachystal znalec místních terénů a organizátor poháru Vláďa Růžička vyrazilo v neděli zjistit pět místních borců.

07, úno,2017

Alena Vrátná jako superžena

Mohli jste ji vidět na některých krosových závodech v Ústí, v Teplicích, nebo na Mosazném muži v Povrlech. Jak to jenom stručně popsat, takových lidí v životě moc nepotkáte. Skromná, pracovitá, pokorná, cílevědomá až běda. V mládí toho údajně moc nenasportovala, nejdéle vydržela u horského kola. Ve čtyřiceti si vytkla první cíl, maraton. Za pět let jich pokořila deset. Nejlepší čas dosáhla v Praze, měl hodnotu 3:34. V pětačtyřiceti chtěla ochutnal triatlon, zdokonalila plavecký styl, dala na rady zkušeného trenéra Tomáše Langhammera.

02, úno,2017

Víte, proč na Střížáku předběhl Jirka Vlček mladého Pince?

Někdo pojídá tajemné bobule, trénuje v noci, cvičí jógu, na internetu studuje život sportovních legend. Jirka Vlček se dal cestou otužilců. Jeho noví kamarádi nejprve motorovou pilou vyříznou na Miladě v ledu požadovaný obdélník, potom vyženou zvědavé krasobruslaře do bezpečné vzdálenosti a šup a jsou ve vodě. Po chvilce jsou všichni červení jako opařená prasátka, ale jak sami tvrdí, omládli o deset let. Jirka Vlček je o dvacet let starší než  Zdeněk Pinc, ale na Střížáku to nebylo znát. Otužovat se Jirka začal v listopadu a jak sám tvrdí, v neděli měl patnácté ponoření do ledové tříště. Jestli to takhle půjde dál, koncem dubna ho nikdo nedohoní. Poznáte ho na fotce? Nápovědou je kulich.

29, led,2017

Hospůdka Pohoda na Střížáku praskala v neděli ve švech, běžci měli žízeň

Fotogalerie

Běh Milana Varcholy 2017 zná své vítěze. Na nádherný putovní pohár bude vyryto jméno Petra Zudy. Sportovní stránku akce popsal Jarda Hercík, já jsem se zaměřil na individuality. Nejmladším účastníkem byl Martin Feigl. "Já tady nebydlím, ale mám tu babičku. Táta tu před lety závodil za místní oddíl Spartak Ústí nad Labem, trénoval ho pan Sova,  pana Varcholu znal osobně. Přijeli jsme z obce Luštěnice, to je u Mladé Boleslavi," vysvětluje desetiletý kluk. Nejstarším běžcem na zasněžené trati byl sedmdesátiletý Rudolf Vorlíček z Teplic, startovní číslo 53 nahánělo hrůzu daleko mladším soupeřům. Jeho čas 00:32:15 stačil na třicáté místo. V tom sněhu úctyhodný výkon.

22, led,2017
« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30