Těžká trať Hrbovické desítky prověřila 44 běžců

Výsledky celkem   Výsledky kategorie

Video ze startu

Palivový kombinát poskytl zázemí druhému ze závodů z letošní série Ústeckého Provod krosového poháru. Na start těžkého závodu sněhem a vodou se postavilo nakonec 44 odvážných žen a mužů. Trať se klikatila mezi dálnicí a Chabařovicemi, měřila celkem 9,7 km, a její náročnost nespočívala jen v terénu, kdy bylo nutné myslet na každý došlap, ale kladla nároky i na orientaci běžců a sledování značení. "Nenudila jsem se ani metr," shrnula své pocity v cíli Zuzka Rusínová. Nejvíce si asi zaběhl celkově třetí Zdeněk Pinc. O náročnosti trati svědčí i to, že ani ti nejlepší běžci nestlačili čas na necelých deseti kilometrech pod 40 minut.

12, úno,2017

Hrbovická desítka

V neděli 12. února nás čeká další závod Ústeckého Provod krosového poháru Hrbovická desítka (propozice). Přihlásit na závod se můžete zde. Jakou trať si to na běžce nachystal znalec místních terénů a organizátor poháru Vláďa Růžička vyrazilo v neděli zjistit pět místních borců.

07, úno,2017

Alena Vrátná jako superžena

Mohli jste ji vidět na některých krosových závodech v Ústí, v Teplicích, nebo na Mosazném muži v Povrlech. Jak to jenom stručně popsat, takových lidí v životě moc nepotkáte. Skromná, pracovitá, pokorná, cílevědomá až běda. V mládí toho údajně moc nenasportovala, nejdéle vydržela u horského kola. Ve čtyřiceti si vytkla první cíl, maraton. Za pět let jich pokořila deset. Nejlepší čas dosáhla v Praze, měl hodnotu 3:34. V pětačtyřiceti chtěla ochutnal triatlon, zdokonalila plavecký styl, dala na rady zkušeného trenéra Tomáše Langhammera.

02, úno,2017

Víte, proč na Střížáku předběhl Jirka Vlček mladého Pince?

Někdo pojídá tajemné bobule, trénuje v noci, cvičí jógu, na internetu studuje život sportovních legend. Jirka Vlček se dal cestou otužilců. Jeho noví kamarádi nejprve motorovou pilou vyříznou na Miladě v ledu požadovaný obdélník, potom vyženou zvědavé krasobruslaře do bezpečné vzdálenosti a šup a jsou ve vodě. Po chvilce jsou všichni červení jako opařená prasátka, ale jak sami tvrdí, omládli o deset let. Jirka Vlček je o dvacet let starší než  Zdeněk Pinc, ale na Střížáku to nebylo znát. Otužovat se Jirka začal v listopadu a jak sám tvrdí, v neděli měl patnácté ponoření do ledové tříště. Jestli to takhle půjde dál, koncem dubna ho nikdo nedohoní. Poznáte ho na fotce? Nápovědou je kulich.

29, led,2017

Hospůdka Pohoda na Střížáku praskala v neděli ve švech, běžci měli žízeň

Fotogalerie

Běh Milana Varcholy 2017 zná své vítěze. Na nádherný putovní pohár bude vyryto jméno Petra Zudy. Sportovní stránku akce popsal Jarda Hercík, já jsem se zaměřil na individuality. Nejmladším účastníkem byl Martin Feigl. "Já tady nebydlím, ale mám tu babičku. Táta tu před lety závodil za místní oddíl Spartak Ústí nad Labem, trénoval ho pan Sova,  pana Varcholu znal osobně. Přijeli jsme z obce Luštěnice, to je u Mladé Boleslavi," vysvětluje desetiletý kluk. Nejstarším běžcem na zasněžené trati byl sedmdesátiletý Rudolf Vorlíček z Teplic, startovní číslo 53 nahánělo hrůzu daleko mladším soupeřům. Jeho čas 00:32:15 stačil na třicáté místo. V tom sněhu úctyhodný výkon.

22, led,2017

Běh Milana Varcholy pod jasným nebem pro Zudu

Výsledky kategorie

Výsledky celkové

Fotogalerie   Fotogalerie od Luboše Šváchy

Přesně padesát běžců se postavilo na start prvního letošního ústeckého běhu. Závod zařazený do Ústeckého Provod krosového poháru odstartoval i letos syn Milana Varcholy, který přivezl putovní pohár pro vítěze. Po letošním ročníku na něm bude vyryto jméno Petra Zudy, to však v 10 hodin, kdy se běžci začali trousit do prostoru startu, nebylo ještě jasné. Co však jasné bylo, to byla obloha, závod se běžel za nádherného zimního počasí pod vymeteným azurovým nebem, na ušlapaném křupavém sněhu, za teploty těsně pod bodem mrazu.

22, led,2017

Registrace na Ústecký krosový pohár otevřeny, běh Milana Varcholy se kvapem blíží

Registrace: www.primarun.cz

Formát, ve kterém se letos poběží Ústecký krosový pohár podporovaný společností PROVOD, jsme vám již představili zde. Stejně tak i to, že mediálním a technickým partnerem poháru jsou Prima běhy. Dnešním dnem se otevírají registrace na závody poháru na stránce www.primarun.cz. Pokud se zaregistrujete předem, budete u prezentace obratem odbaveni a pomůžete organizátorům. Startovné 40 Kč zaplatíte vždy až na místě. Společnost Prima běhy je registrována pro sběr těchto dat na sportovní akce u Úřadu na ochranu osobních údajů a nakládá s nimi v souladu s platnou lagislativou. Těšíme se na Vás na závodech UKP 2017!

02, led,2017

Proč běhají, když nemusí

Přiznám se bez nápovědy, je to moc příjemné, když vás někdo pozná na Milešovce v převlečení za sněžného muže. Většinou to jsou běžci. V sobotu jsem potkal v Tisé Petru Fiklíkovou, zářila jako sluníčko. U Turistické chaty mě zval na panáka mladík, kterého jsem prý fotil v Povrlech. V neděli jsem se drápal odvážně na Milešovku a zrovna když mi docházel kyslík, přilepil se na mne neznámý borec s tvrzením, že jsem ho zachránil ve Starých Splavech před ostudou. Spletl si cestu.To se může stát každému.

02, led,2017
« Duben 2019 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30