Štafety na Střížáku byly skvělé, hodnotili originální závod účastníci

Fotogalerie

Výsledky celkem   Výsledky kategorie

Výsledky celkem úseky   Výsledky kategorie úseky

 

Kdo si snad nevšiml, že je venku jaro, napověděla mu změna času. Na tu nezapomněl téměř nikdo ze 48 účastníků dnešního běhu (až na jednu výjimku, ale i on to stihl ještě do ukončení prezentace). Sluníčko a 14 stupňů. Znalci kilometrového okruhu uznale pokyvovali hlavou. "Tos připravil skvěle, ani to nepráší, ani není bláto, tak akorát," říkal Mirek Svoboda řediteli závodu Vláďovi Růžičkovi. Ten přichystal štafetový závod dvojic s jedním úsekem 4,2 km dlouhým (4 kola), který běžel každý ze štafety dvakrát (A-B-A-B). Kategorie - páni, dámy a smíšenka.

 

26, bře,2017

Střížovické štafety v neděli, kdo poběží?

V neděli 26. března je na programu zajímavý závod Ústeckého krosového poháru, štafeta dvojic na Střížovickém vrchu. Kilometrové kolečko obkrouží každá štafeta dohromady 16x. Jeden úsek má čtyři kolečka, první člen štafety běží 1. a 3. úsek, druhý potom 2. a 4. úsek. Předávka je v prostoru startu řešena dotekem běžců. Do poháru je počítáno pořadí dle výkonu jednotlivců, který je součtem časů na jejich úsecích. Takto mi to upřesnil V. Růžička, ředitel závodu.

Kdo je již přihlášený?

Smíšené štafety:

Hrušková - Hruška

Vágnerová - Vojtěchovský

Nováková - J. Novák

Hlavsová - L. Novák

Mužské štafety:

Růžička - Pinc

Svoboda - Zuda

Slezák - Eliáš

Šnaidauf - Krejčí

Bečka - Glier

Freiberg - Moravec

Vilk - Dvořák

Ženské štafety:

Rusínová - Sobecká

Mešo - Fiklíková

Další přihlášení:

Jiřina Pecková

Radek Ženíšek

Hlásit se můžete samozřejmě i na místě, nebojte se přijet, někoho do dvojice najdete. Vláďa Růžička slíbil záložního běžce, takže nikdo nezůstane na ocet. Start je v 11 hodin, prezentace budou končit v 10:40! Místo startu je na tradičním místě kolečka na vrcholu Střížáku, půl kilometru západoseverozápadně od vysílače na Střížovickém vrchu (cca 200 m severně od "rybníka").

23, bře,2017

Termínová kolize mezi dvěma velkými ústeckými běhy byla vyřešena

Pokud jste studovali na začátku roku ústeckou běžeckou termínovku, mohli jste vidět, že Rychtářská 12° plánovala původně uskutečnit svůj závod první víkend v září, na ten druhý potom pořadatelé připravovali Běh upřímných srdcí na Miladě. Provozní důvody v Cyklokempu Loděnice však neumožnily uspořádat Rychtářskou 12° v původním zamýšleném termínu a bylo nutné ji o týden posunout na 9.9. 2017. Nadační fond Matěje Proška zvažoval, zda svůj běh uskuteční ve stejný den. Hlavním důvodem byly investice do propagace a již uzavřené dohody se sponzory, nakonec se však rozhodl závod o týden posunout na 2.9. 2017. To je určitě dobrá zpráva pro ty, co si chtějí zaběhnout oba běhy!

21, bře,2017

Zdeněk Pinc byl ve Svádově druhý, ale trénuje na jedničku

V sobotu se běžela ve Svádově VitaSport patnáctka a pětka. Parkoviště bylo plné, hospůdka na hřišti byla otevřená. Kratší trať vyzkoušelo 72 sportovců, tu delší 86. Ve žluté vestě na kole doprovázela běžce Petra Fiklíková, pořadatelka Dubického běhu. Do listiny vítězů se zapsal Josef Procházka z Děčína, který dlouho běžel společně se Zdeňkem Pincem.

 

20, bře,2017

Ústecká studentka Eva Vrabcová Nývltová stihne všechno

Obecně se tvrdí, že ženy vydrží víc než muži. Po rozhovoru s paní Evou si to myslím také. Celá sportovní veřejnost si vybavuje její jméno v souvislosti s běžkami, byla na třech zimních olympiádách, startovala na šesti MS. Drobná žena (162 cm/48 kg) naplnila svůj život neskutečnou dřinou. Bydlí v Trutnově, rodinný domek staví s manželem Martinem v Hradci Králové, trénuje v Praze, studuje UJEP v Ústí nad Labem. Veškeré cestování si odřídí sama. Mluvil jsem s ní ve studentské kavárně po jedné zkoušce, vypadala spokojeně, ale čas měla přesně vymezený.

16, bře,2017

Maraton s tisícovkou běžců do tří hodin? Josef Procházka a Rosťa Štefánek se vydali do Španělska, země vytrvalců.

Josef Procházka má v kolonce roku narození číslo 1971. I v tomto věku prohání mnohem mladší závodníky. Co ho přimělo cestovat z Děčína na „béčkový“ Zurich maraton do Sevilly? Nejen to nám prozradil v rozhovoru.  

Jak se zrodil nápad zaběhnout si právě maraton v Seville?

Hledal jsem s kamarádem, Rosťou Štefánkem, nějaký závod, který by nám zkrátil zimu. Taky jsme chtěli něco trochu jiného, tady jsou to pořád stejné trasy a stejné tváře, prostě stejné závody. A zároveň jsme to chtěli spojit s nějakým výletem. Nejprve nám padl do oka maraton v Dubaji. Ale tam se startuje v 6:30 ráno a v době startu tam bývá už 26°C, to není nic pro nás. Tak jsme pátrali dál a přemýšleli jsme o maratonu v Marakéši, jenže tam by byl problém s pitím, museli bychom o tom zbytečně přemýšlet, tak jsme se na mapě posunuli kousek zpátky, do Španělska. 

09, bře,2017

Ústecká VitaSport liga 2017 odstartovala překvapením

Fotogalerie

Jirka Vlček a Pepa Procházka potili krev na Kbelské desítce, Vladimír Růžička měl v adresáři závod v Praze, ale vlak zůstal stát na trati a zkušený běžec se musel vrátit bez diplomu. Sestry Vajrychovy také chyběly, ale jinak tam byl celý běžecký sever. Most, Varnsdorf, Teplice, Děčín, Chomutov, Litvínov, Louny, Rumburk. Ústí nad Labem, Litoměřice, Chabařovice, Česká Lípa, Jablonec. Zástupci těchto měst si to rozdali na trati dlouhé deset kilometrů, běželo se na cyklostezce bez čipů. Nevím to přesně, ale prý tam bylo 168 sportovců. Dva borci předvedli ostatním, jak se běhá bez bot. Tomáš Zahálka přidal slušivou bílou šatovku, Mišák Barvínek předvedl opálená lýtka.

05, bře,2017

VitaSport desítka ve Svádově, Zuda si nepohlídal záda, Rusínová nakonec utrhla Sobeckou

Fotogalerie

Video

Výsledky

V ideálním běžeckém počasí při teplotě 12°C - 14°C se dnes vydalo na cyklostezku při 3. ročníku Ústecké VitaSport desítky 170 běžců. Velký nárůst oproti 95 účastníkům z loňska je způsoben především absencí závodů s Mumií, takže běžci rádi běhající i po asfaltu mohli zamířit na tento závod. Za stovku předem nebo dvěstě korun na místě si mohli čtyřikrát zaběhnout 2,5 km úsek po cyklostezce podél Labe. Start byl ve Svádově u hřiště a otočka "u oveček" před stoupáním do Valtířova. Závod rozhodně nenudil, hned po startu čelo závodu vedené Petrem Zudou vyrazilo takovým tempem, že na 1 km byli první běžci za 3:18 min. 

04, bře,2017
« Červen 2019 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30